WL 2015: W Lidze Światowej na wyjeździe z USA w Hoffman Estates

clip_image001

Stany Zjednoczone w fazie grupowej Ligi Światowej 2015 zagrają z Iranem, Polską i Rosją. Władze Amerykańskiego Związku Piłki Siatkowej podjęły decyzję, że pierwsze cztery mecze zostaną rozegrane w Kalifornii. 30 i 31 maja Amerykanie w Los Angeles zmierzą się z Iranem, a tydzień później 5 i 6 czerwca w Long Beach podejmą Rosjan.
– Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli przez dwa weekendy grać w południowej Kalifornii. W czasie Ligi Światowej dużo się podróżuje i nie ukrywamy, że te podróże są trudne dla zespołu. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że przez te dwa tygodnie będziemy w jednym miejscu. To dobre rozwiązanie zarówno dla zawodników jak i ich rodzin – powiedział John Speraw, trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych.
Spotkania z reprezentacją Polski z kolei zostaną rozegrane w Hoffman Estates, które jest oddalone od Chicago o niespełna 50 km.
– Cieszymy się, że zagramy niedaleko Chicago. Spodziewamy się ogromnej liczby kibiców. Mamy nadzieję, że na trybunach zasiądzie więcej amerykańskich kibiców niż polskich. Potrzebujemy wsparcia naszych fanów, ponieważ niezależnie od tego gdzie gramy, polscy kibice dopingują swoją drużynę na całym świecie – zakończył Speraw.
Program meczów, które zostaną rozegrane w USA:
30 i 31 maja, Los Angeles (USC Galen Center)
USA – Iran
5 i 6 czerwca, Long Beach (Walter Pyramind)
USA – Rosja
12 i 13 czerwca, Hoffman Estates (Sears Centre Arena)
USA – Polska