PZPS: W Spale chłopcy grają w Turnieju Nadziei Olimpijskich

Śląskie z Mazowieckim i Łódzkie z Podkarpackim spotkają się w piątek w półfinałach Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców, który od środy rozgrywany jest w Spale.
Rywalizacja w czwartek rozpoczęła się testami sprawnościowymi. W sprawdzianie był bieg po kopercie, wyskok oraz zasięg jednorącz z wyskoku i rozbiegu.
– Wyniki tego testu określają w pewnym stopniu przydatność młodego zawodnika do naszej dyscypliny sportu, choć później i tak wszystko weryfikuje życie – powiedział trener w SMS PZPS Spała, Maciej Zendeł. – Niektóre rezultaty były interesujące. Mikołaj Olejnik z Lubelskiego, mający 198 cm wzrostu, uzyskał z rozbiegu 358 cm i jest to najlepszy tego typu wynik w historii TNO.
W meczach ćwierćfinałowych było sporo emocji. Województwo łódzkie po wygraniu pierwszego seta z pomorskim w drugim prowadziło 18:14. – Od tego momentu zagrywający rywali umiejętnie kierował serwisem i zaczęły się nasze kłopoty – mówił trener woj. łódzkiego Rafał Strawiński. – Moi gracze zaczęli się dołować, popełniali błędy i straciliśmy sześć kolejnych punktów. Na szczęście wyszliśmy z tego ustawienia i w końcówce zespół zachował odpowiednią koncentrację.
Łodzianie nie stracili jeszcze w turnieju seta. – Wierzyłem w swój zespół od samego początku, ale jestem mile zaskoczony dobrą postawą zawodników. Zresztą w ostatnim czasie chłopcy ciężko pracowali o teraz mamy tego efekty. Jednak zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze mecze dopiero przed nami – zakończył Rafał Strawiński.