Turniej Czterech Trenerów w październiku w Elblągu

clip_image001

10 i 11 października LOTOS Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn zaprezentują się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego podczas dwudniowych zmagań o Puchar Prezydenta Elbląga. Bilety na interesująco zapowiadające się zawody trafią do sprzedaży już 2 września.

W ubiegłym sezonie LOTOS Trefl Gdańsk sięgnął po Puchar Polski, wygrywając turniej finałowy w ERGO ARENIE. Jego droga po triumf rozpoczęła się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu, gdzie gdańszczanie ograli po tie-breaku BBTS Bielsko-Biała w meczu 1/8 finału. Żółto-czarni w to szczęśliwe miejsce wrócą przed rozpoczęciem nowego sezonu, by wziąć udział w Turnieju Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga.
Dla zespołu LOTOSU Trefla będzie to jedno z ostatnich przetarć przed startem nowych rozgrywek, w których wicemistrzowie Polski bronić będą wywalczonego Pucharu Polski i medalowej pozycji w PlusLidze, a także zadebiutują w elitarnej Lidze Mistrzów. Ich rywalami w turnieju rozgrywanym w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu będą brązowi medaliści PlusLigi i najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat w polskiej siatkówce – PGE Skra Bełchatów, a także Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn.
Elementem łączącym te cztery drużyny są wyraziste postaci prowadzących je szkoleniowców. Trenerem LOTOSU Trefla jest Andrea Anastasi, który z reprezentacją Polski zdobył m.in. złoto i brąz Ligi Światowej, srebro Pucharu Świata oraz brąz mistrzostw Europy, a wcześniej, prowadząc drużyny narodowe Włoch i Hiszpanii, wywalczył m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich, dwa złote i srebrny medal europejskiego czempionatu i dwukrotnie triumfował w Lidze Światowej.
Na stanowisku selekcjonera polskiej kadry Anastasi zmienił Raula Lozano, który biało-czerwonych doprowadził do tytułu wicemistrzów świata. Argentyńczyk triumfował także m.in. w Klubowych Mistrzostwach Świata czy Pucharze CEV, uzbierał sześć medali włoskiej Serie A, a do Elbląga przyjedzie w roli trenera Cerradu Czarnych Radom.
Opiekunem Indykpolu AZS-u Olsztyn jest z kolei wieloletni asystent i przyjaciel Anastasiego, Andrea Gardini. Włoch współpracował z trenerem LOTOSU Trefla podczas wszystkich jego sukcesów z reprezentacją Polski, a jako zawodnik wywalczył trzy tytuły mistrza świata, trzy medale Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwo Europy i sześciokrotnie triumfował w Lidze Światowej. Stawkę znakomitych szkoleniowców, którzy w październiku pojawią się w Elblągu, uzupełnia Miguel Angel Falasca, trener PGE Skry Bełchatów, który pod okiem Anastasiego w 2007 roku sięgnął po sensacyjne mistrzostwo Europy z reprezentacją Hiszpanii i przez lata był jednym z najlepszych rozgrywających świata.
LOTOS Trefl swój pierwszy mecz rozegra w sobotę, 10 października. Żółto-czarni o godz. 17.00 zmierzą się z Cerradem Czarnymi. Wcześniej, o godz. 14.30 na parkiet wybiegną PGE Skra i Indykpol AZS. W niedzielę przegrani z półfinałów zagrają o trzecie miejsce, zaś zwycięzcy staną naprzeciw siebie w finale. Mecze rozegrane zostaną odpowiednio o godz. 12:00 i 14:30.
Bilety na to wielkie, sportowe wydarzenie trafią do sprzedaży 2 września. Na początek rusza sprzedaż w systemie internetowym, a organizatorzy przygotowali dla kibiców bilety jednodniowe, karnety oraz bilety szkolne. Za bilet jednodniowy na dwa mecze kibice zapłacą 30 zł (bilet normalny) lub 20 zł (bilet ulgowy), natomiast karnet na cały turniej to koszt 40 zł (normalny) lub 25 (ulgowy). Organizatorzy przygotowali także ofertę specjalną dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy), których członkowie za jednodniowy bilet zapłacą po 15 zł.

autor:Michał Rudnicki, dodano: 30 sierpnia 2015 ,

M.Sz.