PZPS: Zwycięski sparing siatkarzy z Kanadą

A
Polska pokonała Kanadę 4:1 (25:14, 31:29, 20:25, 25:20, 25:18) w rozegranym w Spale sparingowym meczu siatkarzy. Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie (5-10 stycznia), którego zwycięzca awansuje do igrzysk w Rio de Janeiro.

Dzień wcześniej oba zespoły miały wspólny trening, w trakcie którego przeprowadzona została gra z dorzucanymi piłkami, w której biało-czerwoni zwyciężyli 4:0 (15:13, 15:13, 15:11, 15:13).

We wtorkowym spotkaniu bardzo dużo emocji dostraczył drugi set, w końcówce którego optymizmem napawała gra Bartosza Kurka. Nasz atakujący pewnie zagrywał i skończył kilka trudnych akcji. Na pełnych obrotach grał Michał Kubiak, który jak powiedział po spotkaniu czuje się coraz lepiej.

– W meczach kontrolnych z Kanadą chcieliśmy sprawdzić efekty naszej pracy. Jest jeszcze kilka dni, żeby poprawić pewne niedociągnięcia. Jestem dobrej myśli. Czeka nas trudne zadanie, ale jesteśmy świadomi swoich umiejętności – powiedział po dzisiejszym sparingu z Kanadą trener Stephane Antiga.

Zespół, który w Berlinie zajmie pierwsze miejsce wywalczy awans. Drużyny z miejsc 2-3 otrzymają jeszcze szansę w zawodach interkontynentalnych w maju w Japonii. – Nie chciałbym w Berlinie grać meczu o trzecie miejsce. Najlepiej oczywiście byłoby wygrać i mieć sprawę awansu z głowy – powiedział libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski.

Środkowy biało-czerwonych Andrzej Wrona powiedział, że nasza ekipa nie obawia się nikogo. – Skupiamy się przede wszystkim na własnej grze. Nie zastanawiamy się, czy ten czy inny zespół jest mocny – dodał.

Awansu olimpijskiego nie ma jeszcze mistrz świata Polska, mistrz olimpijski Rosja i mistrz Europy Francja oraz kilka innych mocnych drużyn z naszego kontynentu. – Ktoś po prostu lato będzie miał wolne. Konkurencja jest bardzo mocna. Kwalifikacje do igrzysk są skomplikowane oraz trudne. Zdobyć medal olimpijski jest chyba łatwiej niż zakwalifikować się do samego turnieju – powiedział środkowy Marcin Możdżonek.

W meczu z Kanadą Polska grała w składzie: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Michał Kubiak, Wojciech Żaliński, Paweł Zatorski (l), Damian Wojtaszek (l) oraz Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona.

M.Sz.