PZPS: Zarząd powołał Jacka Nawrockiego na trenera Reprezentacji Polski kobiet

clip_image001

Jacek Nawrocki decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej został nowym trenerem Reprezentacji Polski Kobiet.

W ostatniej fazie konkursu o funkcję selekcjonera żeńskiej kadry narodowej starało się dwóch kandydatów: Włoch Massimo Barbolini i Jacek Nawrocki.  Decyzję Zarządu poprzedziła dyskusja i głosowanie Zespołu ds. wyboru trenera reprezentacji narodowej kobiet.  Grupa wskazała Prezydium Zarządu Jacka Nawrockiego , jako kandydata na szkoleniowca reprezentacji kobiet. Taka była też rekomendacja Prezydium na posiedzenie Zarządu, które poświęcone było jedynie kwestii dokonania wyboru selekcjonera.

Zarząd po zapoznaniu się z rezultatami prac Zespołu i merytorycznymi podstawami rekomendacji Prezydium podjął decyzję o powierzeniu Jackowi Nawrockiemu funkcji trenera Reprezentacji Polski kobiet.

Jacek Nawrocki urodził się 20 sierpnia 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Karierę siatkarską rozpoczynał w rodzinnym mieście, w barwach Lechii. W roku 1984 przeszedł do AZS AWF Warszawa, gdzie grał przez pięć lat. Potem wrócił do Lechii Tomaszów Mazowiecki, a następnie przeniósł się do Włocłavii by znów kolejne dwa sezony spędzić w Tomaszowie Mazowieckim. Karierę zawodniczą zakończył w roku 2001 w barwach PGE Skry Bełchatów.

Pracę w roli szkoleniowca rozpoczął w Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie z zespołami młodzieżowymi kilka razy grał w finałach mistrzostw Polski. Od roku 2001 był w sztabie szkoleniowych PGE Skry Bełchatów, najpierw w roli II trenera a od sezonu 2009/2010 w roli pierwszego szkoleniowca. Z klubem z Bełchatowa zdobył dwa mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo Polski, dwa Puchary Polski, Superpuchar Polski, dwa wicemistrzostwa i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata oraz trzecią i drugą lokatę w Lidze Mistrzów. Obecnie jest trenerem reprezentacji młodzieżowych chłopców w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz trenerem – koordynatorem w klubie ORLEN Ligi Budowlani Łódź.

Zarząd oczekuje, że nowy selekcjoner podejmie próbę wywalczenia awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Jednocześnie nie mniej ważne będzie budowanie zrębów reprezentacji, która walczyć będzie o czołowe lokaty w kolejnych turniejach rangi międzynarodowej.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej