PZPS: Zakończyło się posiedzenie Zarządu PZPS

clip_image002

W Warszawie zakończyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na wniosek Pawła Papke, Prezesa PZPS – Zarząd dokonał zmiany na stanowisku Sekretarza Generalnego. Pana Andrzeja Lemka zastąpił Pan Tomasz Karasiński.

W ramach rekonstrukcji Prezydium Zarządu PZPS z jego składu odwołany został Pan Witold Roman.

W dalszej kolejności posiedzenia Zarządu Paweł Papke został upełnomocniony, jako przedstawiciel PZPS na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Dokonano kolejnych działań formalnych związanych z likwidacją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi (siatkówka plażowa) po zakończeniu bieżącego roku szkolnego i otwarciu dodatkowych klas zajmujących się siatkówką plażową w ramach SMS Spała od roku szkolnego 2016/2017.

Fundacja „Polska Siatkówka” we współpracy z odpowiednimi związkami wojewódzkim kontynuować będzie organizację turnieju Kinder + Sport.

Zarząd postanowił przyznać nagrodę finansową trenerowi Łukaszowi Fijałkowi (szkoleniowiec brązowych medalistek ME Kinga Kołosińska/Monika Brzostek) oraz ewentualnej kolejnej w przypadku awansu jego podopiecznych do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.
Tomasz Karasiński, nowy Sekretarz Generalny z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej związany jest od roku 2012. Ostatnio pełnił funkcję Głównego Księgowego a wcześniej Dyrektora Zarządzającego PZPS. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (finanse i bankowość) oraz Roosvelt University w Chicago (księgowość). Pracował w PWC jednej z największych finansowych firm międzynarodowych (doradztwo podatkowe, consulting, audyt). W @Entertainment, Inc. był dyrektorem finansowym a następnie w Grupie Medialnej Eurozet członkiem zarządu i dyrektorem finansowym. Z kolei pracując w Grupie Polsat zajmował się doradztwem w zakresie zarządzania biblioteką programową i nabywaniem licencji programowych.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej

M.Sz.