PLPS: Superpuchar 2015 w piłce siatkowej mężczyzn po raz trzeci w Poznaniu

clip_image001

Poznańska Arena po raz trzeci gościć będzie mecz o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn. 28 października, o godz. 20.30, rusza fantastycznie zapowiadające się spotkanie pomiędzy mistrzami Polski Asseco Resovią Rzeszów a zdobywcą krajowego pucharu – LOTOS-em Treflem Gdańsk. W Poznaniu kibice będą mogli oglądać w akcji m.in. czterech mistrzów świata oraz całą plejadę polskich i zagranicznych gwiazd.

Komunikat prasowy 21/2015
28 kwietnia br. Asseco Resovia Rzeszów pokonała po raz trzeci w starciach finałowych LOTOS Trefl Gdańsk i zdobyła tytuł mistrza Polski 2015. Dokładnie pół roku później, 28 października, drużyna z Gdańska stanie przed okazją do rewanżu za przegrany finał play-off. Zwycięzca meczu pomiędzy dwiema najlepszymi polskimi drużynami poprzedniego sezonu zdobędzie prestiżowe trofeum – Superpuchar 2015 w piłce siatkowej mężczyzn.

– Nadrzędnym celem PLPS S.A. jest ciągła popularyzacja i podnoszenie poziomu polskiej siatkówki klubowej. Dlatego w 2012 roku zdecydowaliśmy się na reaktywację prestiżowego trofeum, jakim jest z pewnością Superpuchar. To starcie najlepszych polskich drużyn, mistrza Polski i zdobywcy krajowego Pucharu. Wielkie siatkarskie emocje są gwarantowane – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes Zarządu PLPS S.A.

W Poznaniu w barwach Asseco Resovii Rzeszów zagrają m.in. Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga czy Jochen Schöps. Z kolei LOTOS Trefl Gdańsk reprezentują m.in. Mateusz Mika, Piotr Gacek, czy Murphy Troy.

Siatkarski Superpuchar mężczyzn już po raz trzeci z rzędu zostanie rozegrany w Poznaniu. To efekt niezwykle pozytywnych doświadczeń organizacyjnych z poprzednich edycji imprezy oraz wielkiego zaangażowania władz miasta. Mecz, dzień wcześniej, poprzedzi specjalna konferencja prasowa z udziałem trenerów, zawodników i organizatorów. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio ZET oraz Wirtualna Polska.
– Bardzo cieszymy się z nawiązania trwałej współpracy z Radiem ZET oraz Wirtualną Polską, która będzie obejmowała również patronaty medialne nad Superpucharem 2015 w piłce siatkowej kobiet oraz turniejami Pucharu Polski mężczyzn i kobiet. Zaangażowanie dwóch tak prestiżowych mediów pokazuje systematycznie rosnącą popularność polskiej siatkówki klubowej – mówi Beata Piontek, Dyrektor Turnieju, Manager ds. organizacji imprez sportowych PLPS S.A.

Informacje na temat Superpucharu 2015 w piłce siatkowej mężczyzn na stronie www.supercup.pl, materiały wideo dostępne na stronie siatkarskaligatv.pl, w zakładce Turnieje klubowe. Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na Superpuchar 2015 w piłce siatkowej mężczyzn już 1 października. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez sieć Ticketpro (www.ticketpro.pl).
M.Sz.