PZPS: Spotkanie Prezesa PZPS z Prezydentem Olsztyna

clip_image001

Najważniejsze, najwyższej rangi tegoroczne wydarzenie w siatkówce plażowej w Polsce w roku 2015 – World Tour Grand Slam odbędzie się w Olsztynie. Paweł Papke, Prezes PZPS i Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna rozmawiali w piątek o wyzwaniach i korzyściach wynikających z tego tytułu.

Gratuluję wyboru na zaszczytną funkcję szefa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Cieszymy się, że obywatel naszego miasta stoi na czele tak prestiżowego związku. Życzę powodzenia w realizacji działań służących siatkówce i sportowi – tymi słowami rozpoczął spotkanie Piotr Grzymowicz, gospodarz Olszyna.

Paweł Papke dziękując za życzenia podkreślił, że zdaje sobie sprawę z czekających go, jako Prezesa PZPS wyzwań i potwierdził, że gotów jest realizować konsekwentnie.

Olsztyn to miasto bogate w siatkarskie tradycje. To moje rodzinne miasto i wiem, że tutaj wielu ludzi i generalnie klimat sprzyjają naszej dyscyplinie. Dowodem na to są tradycje AZS – u a teraz doszły jeszcze dynamicznie rozwijające się Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Warmia i Mazury są istotnym miejscem na mapie Polskiej Siatkówki –podkreślił szef siatkarskiej centrali.

Podczas spotkania omówiono generalne ramy podziału zadań i kompetencji. Polski Związek Piłki Siatkowej, jako organizator wielkich wydarzeń międzynarodowych wnosi swe doświadczenie oraz sprawdzone struktury.

Zaangażowanie olsztyńskiego magistratu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego otwierają z kolei nowe możliwości nadania wydarzeniu wymiaru promocyjnego miasta i regionu.

Najważniejszy w roku 2015 turniej dla polskiej „plażówki” odbędzie się na plaży miejskiej, nad jeziorem Ukiel. To wyjątkowo piękne i zarazem nowoczesne miejsce, doskonale nadające się na zawody tego formatu, z bardzo dobrą infrastrukturą hotelową.

Najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe świata zmierzą się ze sobą w Olsztynie, w od 25 do 30 sierpnia bieżącego roku.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej