PZPS: „Siatkarska Łódź”- bilans akcji

„Siatkarska Łódź” to jeden z największych projektów w Polsce, jeżeli nie w Europie. Miasto Łódź przygotowało w ramach projektu szereg interesujących wydarzeń, których realizacja wiązała się z promocją Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, niewątpliwie najważniejszego wydarzenia sportowego w historii naszego kraju i miasta Łodzi.

image

Przez cały sierpień, w każdy poniedziałek i czwartek, w Parku Podolskim odbywały się zajęcia pod nazwą Siatkarski Wimbledon – parkowe, choć całkowicie profesjonalne, bezpłatne treningi siatkówki, współorganizowane przez Zieloną Łódź i Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, zakończone podsumowującym turniejem siatkarskim w dniu 13 września 2014r.

Sierpień był czasem niezwykle ciekawych i atrakcyjnych bezpłatnych zajęć z siatkówki dla najmłodszych łodzian, prowadzonych przez wybitnego siatkarza, wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej Marcina Prusa.

Zajęcia odbywały się w ramach realizowanego przez Miasto od kilku już lat, najważniejszego i cieszącego się ogromną popularnością programu sportowego pod nazwą „Trener osiedlowy”.

Każde zajęcia organizowane w ramach akcji gromadziły liczne grono zróżnicowanych wiekowo uczestników. Na zajęciach można było zaobserwować dzieci w wieku 6-7 lat, dla których to dopiero początek przygody z piłką siatkową, a także młodzież, która siatkówkę trenuje profesjonalnie. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy wykazywali się podczas zajęć wielkim zaangażowaniem.

Łącznie w akcji wzięło udział ponad 180 dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik warsztatów z Marcinem Prusem otrzymał okolicznościową koszulkę oraz pin, dedykowane Łodzi – Gospodarzowi Mistrzostw Świata. Podsumowanie projektu odbyło się 28 sierpnia 2014. w hali przy ul. Małachowskiego 5/7.

Sierpniowe zajęcia nie zakończyły przygody najmłodszych łodzian z siatkówką i spotkań z Marcinem Prusem. W międzyczasie odbyły się w Łodzi Mini Mistrzostwa Świata oraz działania w ramach Strefy Młodego Kibica.

Od 22 września rozpoczęły się kolejne warsztaty, tym razem w łódzkich szkołach. Do 10 grudnia 2014r. w 30 łódzkich placówkach oświatowych Marcin Prus przeprowadził spotkania dla blisko 10 tys. dzieci i młodzieży. Profesjonalizm i niepowtarzalna atmosfera spotkań z Mistrzem zyskały uznanie w oczach uczestników, dyrektorów łódzkich placówek oświatowych i mediów.

Dzięki staraniom Marcina Prusa firma TCL Operations Polska sp. z o.o. z Żyrardowa stała się partnerem projektu – postanowiła obdarować szkoły uczestniczące w „Siatkarskiej Łodzi” telewizorami najnowszej generacji, które wzbogacając bazę dydaktyczną łódzkich placówek, niewątpliwie staną się narzędziem do promocji m.in. piłki siatkowej.