PZPS: Prezes Papke i Prezes Kasprzyk w SMS w Szczyrku

clip_image001

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke oraz Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk gościli przez dwa dni w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Spotkali się tu z uczennicami placówki, obejrzeli również mecz I ligi z udziałem młodych zawodniczek.

Od godzin porannych w środę 25 lutego uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku przebywały w swoich klasach lekcyjnych. Przerwę w edukacji stanowiło spotkanie z wyjątkowymi gośćmi, przedstawicielami władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Systematyczna praca na treningach i zaangażowanie w nią to oczywiście podstawa aspektu sportowego. Ale równie ważnym elementem wszechstronnego rozwoju jest edukacja. Nie można o niej zapominać – mówił podczas spotkania z wszystkimi podopiecznymi placówki, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke. – Nasz przyjazd do szkoły to początek nowej formy kontaktu, bo jesteśmy do waszej dyspozycji, gdy tylko będziecie takiego wsparcia potrzebowały. Wierzymy, że będziecie stanowić w przyszłości o sile naszej kadry. Zrobimy wszystko, by stworzyć wam jak najlepsze warunki do rozwoju – dodał sternik PZPS.

O istotnym wpływie właściwego procesu szkoleniowego od najmłodszych lat wspomniał Jacek Kasprzyk, obecnie Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, w przeszłości jeden z twórców rozgrywek ORLEN Ligi. – Podstawową wartością ORLEN Ligi powinno być to, że trafiają na najwyższy szczebel już zawodniczki na wysokim poziomie wyszkolenia. Stąd naturalnym kierunkiem dla tych najlepszych jest droga do reprezentacji kraju. Tu, w szkole – nie mamy co do tego żadnych wątpliwości – są siatkarki, które w przyszłości mogą grać w kadrze – zaznaczył.

Goście Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, w towarzystwie Dyrektora Grzegorza Wagnera, odwiedzili również klasy szkolne i bazę sportową, z której korzystają młode siatkarki. We wtorkowy wieczór kibicowali wspólnie zawodniczkom, które rozgrywały swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej na szczeblu I ligi.

Prezesi spotkali się także z Dyrektorem COS OPO w Szczyrku, Grzegorzem Kotowiczem. Rozmawiali o rozbudowującej się infrastrukturze COS w Szczyrku.