PZPS: Polki awansują do 2. rundy europejskich kwalifikacji MŚ juniorek

Reprezentacja Polski Juniorek awansuje do drugiej rundy europejskich kwalifikacji FIVB Mistrzostw Świata U20 kobiet, nie tracąc w dotychczasowych meczach ani jednego seta. W niedzielę Polki pokonały w Szczyrku drużynę Belgii 3:0 (26:24, 25:19, 25:14).

Belgijki zaczęły spotkanie mocno, bo od czteropunktowej przewagi, którą jednak Polki zniwelowały, zdobywając cztery punkty z rzędu tuż po pierwszej przerwie technicznej, wychodząc na prowadzenie 9:8. Walka była wyrównana do końca seta (26:24). Później to już zawodniczki trenera Popika dyktowały przebieg gry, od początkowego 7:1 aż do 25:19 w secie drugim. W trzeciej odsłonie Polki nie dały już rywalkom szans, kończąc wysoko 25:14.

„Myślę, że zespołowość to nasz największy atut. Wszystkie 12 dziewczyn gra na równym poziomie i to jest zdecydowanie nasza siła”, mówiła po meczu przyjmująca Aleksandra Kazała (17).

Polska – Belgia 3:0 (26:24, 25:19, 25:)

Polska: Bałdyga (13), Damaske (16), Moskwa (5), Smarzek (1), Kazała (17), Śmieszek (2), libero: Kulig (10) oraz: Pacak (3)

Belgia: Van Gestel (7), Daniels (5), Goliat (1), Guilliams (6), Cools (8), Van Sas (3), libero: Hannaert (20) oraz: Van De Vyver (10), Smeets (16)