PZPS: Obradował Zarząd PZPS

clip_image001

W czwartek obradował Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na wniosek zawodnika Wilfredo Leona, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo Zarząd podjął uchwałę o wyrażeniu zgody na rozpoczęcie procedury dotyczącej zmiany federacji macierzystej z kubańskiej na polską i poniesienia przez PZPS z tego tytułu niezbędnych opłat administracyjnych wymaganych przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).

Zarząd PZPS podjął również uchwałę o przedłużeniu umowy z Profesjonalną Ligą Piłką Siatkowej na zarządzanie profesjonalnymi rozgrywkami w piłce siatkowej mężczyzn do końca sezonu 2022/2023.

Paweł Papke, Prezes i Konrad Piechocki, członek Prezydium Zarządu PZPS zostali wyznaczeni na Delegatów na październikowy Kongres Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV).

Wniosek klubów I ligi męskiej dotyczący form awansu do PlusLigi został przekazany do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

Zarząd pozytywnie zaakceptował wniosek Klubu MKS VOLLEY Gubin o przejęciu miejsca w II lidze mężczyzn, grupie 2. w związku z wycofaniem się z rozgrywek GTPS Gorzów Wielkopolski.

Ustalono także wstępnie termin Kongresu Siatkówki Młodzieżowej na 24 i 25 listopada 2015 roku.

M.Sz.