PZPS: MP Kadetów w Kętrzynie: Na inaugurację zwycięstwo Rzeszowa

W Kętrzynie rozpoczęły się mistrzostwa Polski kadetów. W grupie A zwycięstwa odniosły zespoły z Rzeszowa i Jastrzębia.

AKS V LO Rzeszów – MMMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście 3:1 (25:20, 25:27, 25:10, 25:16) MVP: Łukasz Drążek

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Świnoujścia, którzy wyszli na początku pierwszego seta na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak podopieczni Artura Łozy szybko odwrócili wynik na swoją korzyść i wygrali premierową odsłonę do 20. W kolejnym secie znów lepszy początek zaliczyli gracze a nad morza. Rzeszowianie zdołali odrobić duże straty, ale nie wykorzystali piłki meczowej i po zaciętej końcówce lepszy okazał się Maraton. W kolejnych dwóch partiach warunki gry dyktowali już siatkarze z Rzeszowa i pewnie wygrali kolejno do 10 i 16 i w całym meczu 3:1.

RCS Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel  0:3 (19:25, 14:25, 18:25) MVP: Adam Kącki

W drugim spotkaniu grupy A Jastrzębie w trzech setach pokonało Czarnych Radom. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka od samego początku przejęli inicjatywę i warunki gry dyktowali do ostatniego gwizdka.