PZPS: Mistrzowie Europy kadetów w kraju

clip_image001

Reprezentacja Polski kadetów, która w niedzielny wieczór wywalczyła mistrzostwo Europy wróciła już do kraju. Na warszawskim lotnisku Okęcie mistrzowską drużynę powitali przedstawiciele władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, najbliżsi i liczne grono dziennikarzy.

To był jednak początek pracowitego, ale i miłego popołudnia dla mistrzów Europy. Wprost z lotniska udali się na uroczysty obiad do klubu Volley Bajka w warszawskiej Arenie Ursynów, w którym udział wzięli: Paweł Papke – Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk – Wiceprezes ds. sportu i szkolenia, Witold Roman – Członek Zarządu, Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia i Stanisław Majkowski – Zastępca Dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia, Kierownik Wyszkolenia.

Serdecznie gratulujemy Wam mistrzowskiego tytuły, który zdobyliście w imponującym stylu. To początek waszych, miejmy nadzieję kolejnych sukcesów. Teraz jeszcze w kategoriach młodzieżowych a wkrótce, czego Wam życzę w kadrze seniorów. Wiem, jak ważne są osiągniecia w młodym wieku, bowiem kiedyś też miałem przyjemność stawać na podium międzynarodowych turniejów mistrzowskich. Jesteśmy z Was dumni – powiedział do młodych mistrzów Starego Kontynentu Paweł Papke, Prezes PZPS.

Swoimi wrażeniami z turnieju z Turcji dzielili się zawodnicy, trenerzy i sztab medyczny kadry narodowej kadetów. Podkreślali znakomitą atmosferę w drużynie oraz niezłomne przekonanie, że nawet w najtrudniejszych momentach wierzyli w skuteczny finisz. Zwracali także uwagę na to, że mieli optymalne warunki przygotowań do turnieju a praca wykonana przed zawodami zaprocentowała w mistrzostwach Starego Kontynentu. W sierpniu kolejne, jeszcze poważniejsze wyzwanie – mistrzostwa świata a mistrzostwo Europy zobowiązuje.

Miłą i słodką niespodzianką dla zespołu by tort ł dedykowany złotym medalistom z okazji Mistrzostwa Europy 2015.

Teraz przed wieloma z mistrzów start w mistrzostwach Polski juniorów, które rozpoczynają się w Częstochowie już w środę.

Mistrzowie Europy kadetów 2015:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub

Atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski

Środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec

Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszczyński, Tomasz Polczyk

Libero: Mateusz Masłowski

Trenerzy: Sebastian Pawlik, Jacek Nawrocki

Fizjoterapeuta: Jakub Łamajkowski

Statystyk: Tomasz Morga

Lekarz: Krzysztof Zając

Kierownik drużyny: Leon Bartman

Autor/Źródło: Janusz Uznański – rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej