PZPS: Klasa siatkówki pod patronatem ZAKSY

clip_image001

Pod patronatem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rusza klasa siatkarska w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. 22 uczniów rozpocznie naukę już 1 września br.

Obok standardowego programu nauczania, młodzież rozpocznie cykl treningowy pod okiem doświadczonego sztabu szkoleniowego. To efekt wielowymiarowej współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, a spółką ZAKSA S.A., której efektem ma być zwiększenie potencjału rozwojowego siatkówki oraz umożliwienie nauki w tym zakresie również na poziomie ponad gimnazjalnym.
– Podpisanie dzisiejszego porozumienia daje satysfakcję, zwłaszcza że już teraz możemy pokazać jego pierwsze efekty. Udało nam się zatrzymać w powiecie zdolnych uczniów, umożliwiając im naukę w rodzinnej miejscowości. Wspólnie zbudowaliśmy pomost pomiędzy marzeniem młodego człowieka o profesjonalnej grze w siatkówkę, a realną szansą trenowania pod nadzorem sztabu ZAKSY i wejścia najlepszych w skład Młodej Ligi. To działanie zapewni nam dobrą kadrę w przyszłości, jest inwestycją w jakość kędzierzyńskiej siatkówki – mówi Mirosław Ptasiński, Prezes ZAKSA S.A.
Zarówno Starostwo Powiatowe jak i ZAKSA zadeklarowały wspólną organizację naborów do klas sportowych w ramach kolejnych roczników. Wszystkie aktywności związane z realizacją szkolenia sportowego będą organizowane na terenie Kędzierzyna-Koźla.
– Wsparcie miejscowych talentów to wartość Klubu. Dzisiejsi uczniowie mogą być przyszłymi mistrzami, wyszkolonymi tu, w Kędzierzynie-Koźlu – podsumowuje Mirosław Ptasiński.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to Klub z ponad 20-letnią tradycją i historią pełną sukcesów.

M.Sz.