PZPS: Gorące powitanie Reprezentacji Polski

clip_image001

„Biało-czerwone to barwy niezwyciężone” i „Polacy jesteśmy z Wami” – tymi okrzykami oraz gromkimi brawami liczna grupa kibiców powitała na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie Reprezentację Polski siatkarzy, która dziś wróciła z Tokio, gdzie w środę zdobyła brązowy medal Pucharu Świata.
– Pięć milionów kibiców wstało w środku nocy, żeby obejrzeć Waszą grę – mówił Tomasz Gillner-Gorywoda, Prezes Grupy Cyfrowy Polsat. – Imponowaliście wolą walki i ambicją, za co dziękujemy. Z dumą wspieramy Reprezentację Polski.
Reprezentację Polski i jej kibiców przywitał Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke. – Odnieśliście dziesięć wspaniałych zwycięstw i doznaliście jednej przykrej porażki – powiedział Paweł Papke. – Za Wami tylko etap olimpijskich kwalifikacji i nie mam wątpliwości, że zagracie w przyszłorocznych igrzyskach. Jesteśmy z Was dumni.
Dumni z Reprezentacji Polski byli zebrani w hali przylotów kibice, którzy co chwila bili brawo. – Obejrzałam wszystkie mecze naszej drużyny – mówiła Małgorzata Skorupka z Warszawy. – Przyjechałam na lotnisko, żeby podziękować zawodnikom za ich wspaniałą postawę. Nie mam wątpliwości, że zagrają w igrzyskach olimpijskich.
Prezes Paweł Papke w towarzystwie Wiceprezesa PZPS i Prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacka Kasprzyka, Sekretarza Generalnego PZPS Andrzeja Lemka oraz mistrza olimpijskiego i świata Włodzimierza Sadalskiego wręczył zawodnikom prezenty jakim były czekoladowe serca.
– Dziękujemy za miłe przywitanie. Miało być inaczej. Z piciem szampana poczekamy do stycznia. Czuliśmy w Japonii Wasze wsparcie. Zdobyliśmy medal i na razie nigdzie nie jedziemy – mówił kapitan Reprezentacji Polski Michał Kubiak.
Michał Kubiak nie ma jednak wątpliwości, że zespół polski zagra w turnieju olimpijskim. – Jestem pewny, że wystąpimy w Rio de Janeiro i w przyszłym roku będziemy cieszyć się z medalu igrzysk – dodał kapitan Reprezentacji Polski. – Jeszcze raz dziękujemy Wam za kibicowanie.
Trener naszych siatkarzy Stephane Antiga podkreślił, że „mamy drużynę, którą stać na zakwalifikowanie do igrzysk olimpijskich.” – W Japonii zdobyliśmy medal i jesteśmy rozczarowani – dodał.
Rozegrany od 8 do 23 września w kilku miastach japońskich turniej o Puchar Świata zakończył się zwycięstwem USA, które wyprzedziły Włochy i Polskę. Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały do przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Reprezentacja Polski kolejną szansę walki o olimpiadę otrzyma na początku stycznia w zawodach kontynentalnych.
Zanim jednak do tego dojdzie w październiku w Bułgarii i Włoszech rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Przygotowania do czempionatu kadra narodowa rozpocznie w poniedziałek na zgrupowaniu w Spale.

Autor/Źródło: EA

M.Sz.