PZPS: Głosujemy na Mariusza Wlazłego!

clip_image001

Reprezentacja Polski mężczyzn kierowana przez Stephana Antigę we wrześniu sięgnęła po złoto mistrzostw świata.Mariusz Wlazły jako MVP mundialu został nominowany w 80. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014.

W historii Plebiscytu nie wygrał go jeszcze żaden siatkarz. Jednak na podium stawali już Sebastian Świderski, Piotr Gruszka oraz Bartosz Kurek.

Mariusz Wlazły do reprezentacji wrócił po trzyletniej nieobecności. – Czułem, że do tej pory nie wszystko było tak, jak powinno być, że mojemu rozstaniu z kadrą towarzyszyły niezdrowe emocje. Miałem w sercu zadrę i chciałem ją wyrwać – mówił atakujący PGE Skry Bełchatów. Lepszego pożegnania z reprezentacją Polski nie mógł sobie wymarzyć. Zagrał rewelacyjny turniej i poprowadził biało-czerwonych do złotego medalu mistrzostw świata rozgrywanych na polskiej ziemi i bezdyskusyjnie został uznany za najlepszego siatkarza turnieju.  – To były jego mistrzostwa. Grał wspaniale i zasłużył na statuetkę MVP – przyznał po mistrzostwach trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

W polskim mundialu Wlazły grał jeszcze lepiej niż osiem lat temu w Japonii, gdy rywalizację o tytuł MVP turnieju przegrał tylko ze słynnym Brazylijczykiem Gibą. Wtedy po raz pierwszy był u szczytu kariery. Osiem lat później wspiął się jeszcze wyżej. Prawdziwą klasę pokazał w najważniejszych meczach polskiego mundialu. Z Rosją zdobył 28 punktów, w spotkaniu z Brazylią w Łodzi aż 31. Wreszcie w półfinale z Niemcami punktował 22 razy i przyćmił Georga Grozera, który w wielu wcześniejszych meczach przechylał szalę zwycięstwa na korzyść naszych zachodnich sąsiadów. W meczu finałowym z Brazylią to Wlazły, jakby pieczętując kapitalny dla niego turniej, wykonał ostatni atak, po którym na parkiecie rozpętało się istne szaleństwo.

W ogólnonarodowej euforii, która zapanowała po ostatniej akcji finału mistrzostw świata ta informacja sprawiła, że wielu kibiców fetujących w Spodku triumf polskich siatkarzy na chwilę zamarło. – Drodzy Państwo, mam do przekazania bardzo ważną informację. Mariusz Wlazły poprosił mnie, żebym ogłosił, że mecz z Brazylią był jego ostatnim w barwach reprezentacji Polski – powiedział spiker Marek Magiera. Chwilę później wykrzyczał, że to właśnie atakujący reprezentacji Polski został wybrany na najlepszego siatkarza mistrzostw świata. W katowickim Spodku rozległo się głośne „dziękujemy, dziękujemy”.

Najlepszy siatkarz najlepszej drużyny świata został nominowany w 80. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i oddaniu głosu na Mariusz Wlazłegohttp://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

– Każde miejsce, które zajmę będzie dla mnie docenieniem. Moim zdaniem na zwycięstwo zasługuje Kamil Stoch, bo został dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Trudno z nim rywalizować, jest poza wszelką konkurencją – przyznał z uznaniem Mariusz Wlazły.