PZPS: Chemik Police z Superpucharem Polski

clip_image001

Chemik Police pokonał w Zawierciu PGE Atom Trefl Sopot 3: (25:19, 25:20, 25:15 ) w meczu o Superpuchar Polski 2015. Mistrz Polski okazał się lepszy od zdobywcy pucharu kraju. Zespół trenera Giuseppe Cuccariniego po raz drugi z rzędu triumfował w tej rywalizacji.
Obie drużyny w pełnych składach trenowały tylko kilka dni. – Liczę na to, że pokażemy dobre widowisko. Być może nie mieliśmy dużo czasu na wspólne trenowanie, ale w Chemiku grają doświadczone siatkarki, które potrafią sobie z takimi problemami poradzić – mówił Giuseppe Cuccarini.
Zespół z Polic przez trzy sety miał przewagę. Sopocianki popełniały sporo błędów. Przez dwie odsłony dostarczyły rywalko trzynaście punktów. Trener Lorenzo Micelli w trzecim secie desygnował do gry Katarzynę Zaroślińską, która wraca do formy po wyleczeniu kontuzji.
Chemik: Madelaynne Montano, Agnieszka Bednarek-Kasza, Helena Havelkowa, Stefana Veljković, Joanna Wołosz, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik (L) – Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska
Trener: Giuseppe Cuccarini
PGE Atom Trefl: Maja Tokarska, Maret Balkestein, Anna Miros, Danica Radenković, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Agata Durajczyk (L) – Anna Kaczmar, Katarzyna Zaroślińska, Olga Sawenchuk
Trener: Lorenzo Micelli

Autor/Źródło: EA

M.Sz.