PZPS: Będzie to dla nich ogromne przeżycie

A

– Będzie to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły – powiedział dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale Leon Bartman. Dziś o 10.00 spod hotelu „Olimpijczyk” COS w Spale drużyna składająca się z uczniów tej placówki wyjechała do Wrocławia, gdzie od piątku do niedzieli rozegrany zostanie finałowy turniej o Puchar Polski.

Jeszcze dziś wieczorem ekipa trenera Sebastian Pawlika będzie miała oficjalny trening w hali „Orbita”, na której jutro rozegra swój ćwierćfinałowy mecz przeciwko PGE Skrze Bełchatów (początek 20.30). – Na spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski  wybierze się również cała szkoła wraz z nauczycielami i sympatykami spalskiego zespołu. Nasza drużyna będzie mogła liczyć na gorące wsparcie i żywiołowy doping od pierwszej do ostatniej piłki w meczu – podkreśla dyr. Bartman.

– Po raz pierwszy w życiu zagramy przeciwko tak mocnemu rywalowi – mówi rozgrywający spalskiego zespołu Kamil Droszyński. – Udział w tych zawodach jest dla nas ogromnym przeżyciem. Tym turniejem żyjemy od chwili awansu czyli wyeliminowania Ślepska Suwałki. Wtedy wiedzieliśmy, że zmierzymy się z elitą polskiej siatkówki. W meczu ze Skrą będziemy chcieli pokazać dobrą siatkówkę.

SMS PZPS Spała na co dzień bierze udział w rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika mają okazję walczyć z zespołami bardziej doświadczonymi. Jednak z tak wymagającym i utytułowanym rywalem jeszcze nie grali. W tym sezonie SMS PZPS wygrał dwanaście meczów i sześć przegrał. W tabeli z 36 punktami zajmuje czwarte miejsce. Prowadzi z 41 pkt GKS Katowice, który również zagra w finałowym turnieju Pucharu Polski.

Na zawodnikach SMS PZPS Spała była oparta reprezentacja Polski, która w sierpniu 2015 roku zdobyła w Argentynie złoty medal mistrzostw świata kadetów.

Finałowy turniej PP rozegrany zostanie we wrocławskiej hali „Orbita” – na 5 lutego zaplanowano ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał. Decydujący mecz rozpocznie się o 14.45

Pary 1/4 finału:
mecz nr 29 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (początek 13.00)
mecz nr 30 Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk (15.30)

mecz nr 31 GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów (18.00)
mecz nr 32 SMS PZPS Spała – PGE Skra Bełchatów (20.30)

W sobotę w półfinałach zagrają zwycięzcy meczów 29 i 30 oraz 31 i 32.

szczegóły na www.plusliga.pl

 

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk

M.Sz.