PZPS: Andrzej Peć: mały kac i bodziec do pracy

clip_image001

Polska wywalczyła w chorwackim Rovinj awans do mistrzostw Europy kadetek. W ostatnim spotkaniu podopieczne trenera Andrzeja Pecia uległy gospodyniom 1:3 (25:18, 23:25, 20:25, 16:25). Wcześniej biało-czerwone zwyciężyły Finlandię 3:0, która pokonała Chorwację 3:1.
– W meczu z Finkami zespół zrealizował wszystkie założenia taktyczne – powiedział Andrzej Peć. – Zawodniczki zagrały bardzo dobrze, świetnie spisywały się w ataku. Wynik spotkania Finlandia-Chorwacja nas nie zaskoczył. Siatkarki ze Skandynawii grały konsekwentnie, zaprezentowały ogromny hart ducha oraz wolę walki. Biły się o każdą piłkę. Dobrze spisywały się w asekuracji i zagrywce. Gospodyniom wydawało się, że będą miały łatwo z górki, a było mocno pod górę.
Andrzej Peć dodał, że oglądając ten mecz „odnosiliśmy wrażenie, że Chorwatki nie grają tego co potrafią.”
W meczu z Chorwacją polskim siatkarkom wystarczyło wygranie jednego seta, żeby wywalczyć awans. Na inaugurację pokonały swoje rywalki 25:18. – W drugim secie prowadziliśmy 20:10 i od tego momentu zespół zaczął popełniać seryjnie błędy. Nastąpił zwrot w meczu. Fakt, że był komfort wywalczonego awansu, ale po tym spotkaniu pozostał mały kac i świadomość wielkiej pracy jaka nas czeka przed mistrzostwami Europy – zakończył polski szkoleniowiec.
Mistrzostwa Europy kadetek rozegrane zostaną od 28 marca do 5 kwietnia w Bułgarii. Poza gospodyniami w czempionacie zagrają triumfatorki ośmiu eliminacyjnych grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.
Reprezentacja Polski kadetek na eliminacje mistrzostw Europy:
Rozgrywające: Alicja Grabka, Agata Michalewicz
Atakujące: Oliwia Michalak,
Środkowe: Paulina Świder, Martyna Świrad, Weronika Sobiczewska
Przyjmujące: Aleksandra Rasińska, Aleksandra Lipska, Natalia Murek, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio
Libero: Kinga Drabek
Trenerzy: Andrzej Peć, Rafał Kalinowski