PZPS: 4. EDYCJA CHARYTATYWNEGO KALENDARZA FUNDACJI HEROSI 2015’

_PSU5644

Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn Andrzej Wrona, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Marcin Możdżonek, Paweł Zatorski, Piotr Gacek, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Wojciech Włodarczyk oraz trenerzy Stéphane Antiga i Philipe Blain już po raz czwarty wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami kalendarza na rok 2016.

Polscy siatkarze po raz kolejny bezinteresownie zdecydowali się wesprzeć charytatywny projekt Fundacji Herosi. Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy „dużych Herosów” z dziećmi „małymi Herosami”. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny w Polsce z udziałem mistrzów świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną przez Fundację Herosi kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania, jak również służą pozyskaniu środków na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. – Warto pomagać dzieciom, my o tym wiemy i od wielu lat już wspieramy już Fundację Herosi. Można zdziałać naprawdę bardzo wiele – podkreśla środkowy reprezentacji Polski Andrzej Wrona.

Kalendarze-cegiełki dostępne są za pośrednictwem oficjalnego profilu Fundacji Herosifacebook.pl/FundacjaHerosi  oraz na wybranych meczach  PlusLigi.

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego, która od 2009 roku niesie pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. Pozyskuje środki na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, specjalizującej się w leczeniu guzów kości u dzieci i młodzieży. Tylko w 2015 roku Fundacja Herosi przekazała Klinice nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony za kwotę 250 000 zł.: stół operacyjny ALPHASTAR PRO 1132, firmy MAQUET GmbH z wyposażeniem oraz elektrokoagulator – aparat SPECTRUM wraz z akcesoriami.

Od początku działalności Fundacja Herosi związana jest z siatkówką, w szczególności z Reprezentacją Polski, której zawodnicy i trenerzy czynnie wspierają działania Herosów. Biorą udział w zbiórkach publicznych, spotkaniach z podopiecznymi Fundacji oraz użyczają swojego wizerunku w kolejnych edycjach charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi.

Więcej informacji można znaleźć na: facebook.pl/FundacjaHerosiinstagram.com/fundacjaherosi  

Autor/Źródło: Janusz Uznański – Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej

M.Sz.