PPK: Waldemar Wspaniały: to może być jeden z najlepszych finałów

clip_image001

W sobotę i niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu z udziałem Chemika Police, PGE Atomu Trefla Sopot, Impela Wrocław i Budowlanych Łódź rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. – To może być jeden z najlepszych turniejów w historii tej imprezy – uważa były trener męskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały.

– W akcji zobaczymy wiele znakomitych zawodniczek, byłych i obecnych reprezentantek Polski oraz innych krajów. Uczestniczące zespoły gwarantują wysoki poziom sportowy rywalizacji oraz wiele emocji – dodaje Waldemar Wspaniały.
Kędzierzyn-Koźke kojarzy się z męską siatkówką, a dzieje tak m.in. za sprawą Waldemara Wspaniałego, który przez kilka lat pracował z miejscowym Mostostalem-Azotami, który uważany jest za jeden z najlepszych klubów w męskiej siatkówce w historii tej dyscypliny sportu w naszym kaju. Na początku 21. wieku należał do czołówki w Europie, grał w turniejach final four europejskich pucharów.
– Tradycja siatkarska w Kędzierzynie-Koźlu sięga wielu lat. Publiczność jest rozkochana w siatkówce, a fani na mecze przyjeżdżają z różnych stron województwa opolskiego – dodaje Waldemar Wspaniały.
Były trener meskiej reprezentacji i Mostostalu Azotów nie ukrywa, że jego wsponienia z Kędzierzynem-Koźle są bardzo pozytywne. – Jest to miła przeszłość i cieszę się, że przez najbliższy weekend to miasto stanie się stolicą polskiej siatkówki – dodaje Waldemar Wspaniały.
Wszyscy z wielkim entuzjazmem oczekują na pierwszy gwizdek sędziego w turnieju finałowym Pucharu Polski kobiet. Kibice mogą liczyć nie tylko na walkę o każdy punkt, ale również na piękne widowisko. Początek turnieju w najbliższą sobotę o godzinie 14.45.
I półfinał sobota Chemik Police – Impel Wrocław (14.45)
II półfinał sobora PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź (17.30)