PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – Transfer Bydgoszcz

clip_image002

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli w sobotę cenne ligowe zwycięstwo. Pomarańczowi po ciekawym spotkaniu pewnie pokonali ekipę Transferu Bydgoszcz.

Suchy wynik wskazuje, że były to jednostronne zawody, ale nic bardziej mylnego. Goście w każdym z setów wypracowywali sobie kilka punktów przewagi, ale nie potrafili jej utrzymać do końca, a dodatkowo w newralgicznych momentach gry popełniali proste błędy. Podopieczni Roberto Piazzy potrafili te potknięcia rywali wykorzystać i tym samym komplet punktów pozostał w Jastrzębiu-Zdroju. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Guillaume Quesque.

clip_image004

Najbardziej zaciętą częścią sobotniego spotkania był pierwszy set. Transfer szybko objął kilkupunktowe prowadzenie (6:3 po bloku na Michale Łasko), które stracił dopiero w samej końcówce partii, gdy przy stanie 19:16 dobrze zaczął funkcjonować blok gospodarzy. Do stanu 21:21 doprowadził z kolei Mateusz Malinowski, który skutecznie obił blok. Chwilę później goście nie wykorzystali piłki meczowej przy 24:23, a Jastrzębski za sprawą ataków Alena Pajenka i Michała Łasko odwrócił losy rywalizacji. Seta zakończył błąd podwójnego odbicia u bydgoszczan. W drugiej odsłonie zabłysnął Krzysztof Gierczyński, który raz po raz wbijał gwoździe w parkiet. Pomarańczowi prowadzili tu od początku do końca (8:6, 16:14, 22:19) i nie dali Transferowi pograć. Podrażnieni takim obrotem sytuacji podopieczni Vitala Heynena mocno weszli w trzeciego seta (6:2), ale chwilę później przy zagrywce Michała Łasko znów był remis. W szeregach gości był jednak świetny Konstantin Cupković, za sprawą którego Transfer objął po drugiej przerwie technicznej czteropunktowe prowadzenie. Gdy kibice zaczynali szykować się do czwartej partii, przypomnieli o sobie Grzegorz Kosok i Krzysztof Gierczyński i chwilę później było 18:18. Gospodarze poszli za ciosem i ostatecznie wygrali do 23 po udanym ataku Guillaume Quesque.