PlusLiga: Zapowiedź drugiej kolejki

clip_image002

W piątek jeden mecz, w sobotę sześć pozostałych – tak przedstawia się program drugiej kolejki spotkań PlusLigi.
Jako pierwsi na parkiet wyjdą zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźla oraz AZS Politechniki Warszawskiej. Oba zespoły pozostawiły po sobie dobre wrażenie na inaugurację sezonu. Kędzierzynianie wygrali w Radomiu 3:2 z Cerradem Czarnymi, a stołeczni siatkarze pokonali u siebie w takim samym stosunku Cuprum Lubin.
ZAKSA ma w składzie trzech mistrzów świata – Rafała Buszka, Dawida Konarskiego oraz Pawła Zatorskiego oraz dwóch mistrzów Europy – Benjamina Toniuttiego i Kevina Tillie. Przynajmniej na papierze podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi uchodzą za głównego faworyta rozgrywek. Młoda drużyna AZS Politechniki Warszawskiej była chwalona w poprzednim sezonie. Młodzi zawodnicy imponowali wolą walki i dobrą grą. W składzie zespołu trenera Jakuba Bednaruka zaszło wiele zmian. Podpisano kontrakt z Pawłem Zagumnym, który ostatnie lata spędził właśnie w ZAKSIE. Francuz Guillauma Samica otrzymał w ostatnim meczu statuetkę MVP, dowodząc że jeszcze może wiele wnieść do gry zespołu. Z kolei Paweł Halaba czy Jan Firlej są przedstawicielami nowego pokolenia. Inauguracja sezonu w Kędzierzynie-Koźle zapowiada się interesująco.
Pokonane w Warszawie Cuprum podejmie AZS Częstochowa, który walczył twardo w pierwszej kolejce z mistrzem kraju Asseco Resovią Rzeszów i choć przegrał pozostawił po sobie dobre wrażenie. Lubinianie chcą wygrać, a jednym z ich filarów jest libero Paweł Rusek. Dla niego jest to już dwunasty sezon w PlusLidze.
– Mam wrażenie, że z roku na rok emocje związane ze startem rozgrywek rosną – mówi zawodnik, cytowany na stronie internetowej klubu. – Liga się zmienia jest coraz trudniejsza, więc i emocje nie przestają nam towarzyszyć. Jako drużyna jesteśmy ze sobą krótki czas, ale widać, że mamy olbrzymie możliwości. Mam nadzieję, że pokażemy to wszystko podczas sezonu.
Jednym z bohaterów pierwszej kolejki był Bartosz Bednorz. On poprowadził Indykpol AZS Olsztyn do zwycięstwa nad Łuczniczką Bydgoszcz 3:1. Teraz drużyna Andrei Gardiniego zagra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. – Zespół ten jest na pewno słabszy niż w poprzednim roku, ale nie można go lekceważyć, także musimy równie skupieni podejść do tego spotkania i pokazać dobrą siatkówkę – mówi Bartosz Bednorz.
Asseco Resovia Rzeszów podejmie BBTS Bielsko-Biała, a PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin. Trzeci nasz reprezentant w Lidze Mistrzów LOTOS Trefl Gdańsk zagra w Kielcach z Effectorem. Cała „eksportowa trójka” jest faworytem rywalizacji.
Program meczów II kolejki:
piątek
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska 18.00
sobota
Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 14.45
PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 15.00
Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 17.00
Effector Kielce – LOTOS Trefl Gdańsk 17.00
Cuprum Lubin – AZS Częstochowa 17.00
Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 20.00

M.Sz.