PlusLiga: PGE Skra – Jastrzębski Węgiel 3:1

clip_image001

PGE Skra Bełchatów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 29:27) w pierwszym meczu o brązowy medal PlusLigi. MVP Aleksja Brdjović.

Na początku inicjatywę przejęli gospodarze i m.in. za sprawą dwóch asów Mariusza Włazłego prowadzili 4:0. Jednak kolejne fragmenty tej partii należały do Jastrzębskiego Węgla. Skuteczna kontra Krzysztofa Gierczyńskiego i następnie błąd w ataku Wojciecha Włodarczyka przyniosły wynik 8:6 dla gości. Bełchatowianie jeszcze wyrównali, ale następne akcje należały do podopiecznych trenera Roberto Piazzy. Przy stanie 9:13 Kacpra Piechockiego zastąpił Ferdinand Tille. Goście grali znakomicie. Mieli przewagę 16:12 oraz 18:13 i spokojnie utrzymali takie prowadzenie. Rywale popełniali sporo błędów w ofensywie.
Drugiego seta gospodarze rozpoczęli również mocnym akcentem z tą jednak różnicą, że kapitalną dyspozycję utrzymali do końca partii. Mieli świetną zagrywkę. Punktowe serwisy Włodarczyka i Winiarskiego oraz dobre ataki Wlazłego dały wynik 9:3. Przy stanie 13:6 na boisku pojawił się po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Zbigniew Bartman, który zastąpił Quesque’a. Przebieg gry nie zmienił się. Rozpędzona gra wygrała 25:15.
Trener Piazza pozostawił na boisku Bartmana za Quesque’a. Gra była wyrównana od pierwszych do ostatnich piłek. Goście prowadzili 8:6 i 11:7. Gospodarze wyrównali. Gra toczyła się punkt za punkt (15:16). Walka cios za cios trwała do stanu po 19. Zepsuta zagrywka Michała Winiarskiego pojedynczy blok Alena Pajenka na Wlazłym dały gościom prowadzenie 21:19. Jednak kolejne skuteczne akcje należały do PGE Skry (23:22). Blok Winiarskiego na Grzegorzu Kosoku dał gospodarzom wygraną 25:23.
Na początku czwartej partii gospodarze uzyskali przewagę 10:5. Bardzo dobrze spisywał się kapitan bełchatowian, zdecydowanie najlepiej punktujący gracz na boisku. Kolejną cegiełkę dołożył też Brdjović, którego serwisy siały popłoch w szeregach rywali. Jednak goście nie ustępowali i wyrównali na 12:12. Obie drużyny nie dawały za wygraną. W grze na przewagi, lepsza była PGE Skra. Kolejny mecz odbędzie się 24. kwietnia w Jastrzębiu Zdroju.