PlusLiga: Mecz MKS-u Banimex Będzin z Lotosem Treflem Gdańsk w Dąbrowie Górniczej

Będzińskie Tygrysy swoje najbliższe spotkanie wyjątkowo rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Większa hala miała równać się większej liczbie widzów na trybunach, lecz tak się nie stanie.

Zmianie musiał ulec termin oraz miejsce rozegrania meczu 19. kolejki PlusLigi pomiędzyMKS-em Banimex Będzin a Lotosem Treflem Gdańsk, ze względu na III Puchar Polski Juniorów w szabli, który w dniu 10 stycznia będzie odbywać się w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu.

Będziński klub na jedno spotkanie przeniesie się więc do hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Włodarze cieszyli się z tej wyjątkowej przeprowadzki, gdyż w dąbrowskim obiekcie na trybunach może zasiąść 2 944 widzów, podczas gdy popularny „Żerom” mieści tylko 1 500 osób. Jednak radość ta nie trwała zbyt długo.

Klub MKS Banimex Będzin poinformował, że nie została uzyskana zgoda na organizacjęimprezy masowej. W związku z tym, z powodu ograniczonej liczby uczestników mogących brać udział w imprezie, nie będzie prowadzona sprzedaż biletów na spotkanie z Lotosem Treflem Gdańsk, które odbędzie się w dniu 9 stycznia w hali „Centrum”. Jednocześnie dotychczas zakupione bilety oraz karnety upoważniać będą do udziału w meczu.

Pojedynek pomiędzy zespołem Roberto Santilliego a Lotosem Treflem Gdańsk odbędzie się w Dąbrowie Górniczej, w hali „Centrum” w piątek 9 stycznia. Początek został zaplanowany na godzinę 20.

Przypomnijmy, że w sezonie 2014/2015 zespół MKS-u swoje domowe spotkania rozgrywa w sosnowieckiej hali MOSiR-u z konieczności. Obiekt, gdzie dotychczas będzinianie występowali tak naprawdę jest szkolną salą, która nie spełnia ekstraklasowych wymagań. Przed bieżącym sezonem włodarze MKS-u byli więc zmuszeni szukać „zastępczej” hali, a wybór padł na popularnego sosnowieckiego „Żeroma”.

Trudno powiedzieć jak długo Tygrysy będą zmuszone swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać poza Będzinem. Istnieje projekt budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w tym zagłębiowskim mieście, lecz nie rozpoczęły się jeszcze nawet konsultacje społeczne.