PlusLiga: Dariusz Jasiński na sędziowskiej emeryturze

Pierwszy mecz sędziował 2 listopada 1985 roku. Grały zespoły MKS Pałacu Bydgoszcz i Gedanii Gdańsk w lidze juniorek. Od tego czasu był arbitrem w 1466 spotkaniach w tym 326 międzynarodowych.  Sam grał w siatkówkę, a zamiłowanie do sportu wyniósł z rodzinnego domu. 28 grudnia 55-letni Dariusz Jasiński zakończył karierę sędziego w meczu PlusLigi Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 0:3.
– Wymogi wieku są nieubłagane – powiedział Dariusz Jasiński po ostatnim spotkaniu. – W 1984 roku zdałem eksternistycznie egzaminy sędziowskie. Gdybym mógł cofnąć czas? Nie zastanawiałbym się ani chwili. Przeżyłem w ciągu tych trzydziestu lat wspaniałą przygodę. Poznałem wielu fantastycznych ludzi. Widziałem wielkie wydarzenia siatkarskie.
Prowadził wiele meczów o najwyższą stawkę w kraju i na arenie międzynarodowej. Pierwszy mecz reprezentacji Polski sędziował 18 lipca 1994 roku w Płońsku. Biało-czerwoni grali z Białorusią. Natomiast w Lidze Światowej debiutował 20 czerwca 2008 roku w Hawanie. Spotkanie Kuba – Rosja oglądało 14 tysięcy widzów. Rekordowe audytorium miał (razem z Piotrem Dudkiem) w czasie ostatniego Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie w meczu Polska – Rosja
Dariusz Jasiński był wieloletnim przewodniczący Wydziału Sędziowskiego OZPS, a następnie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej w Bydgoszczy. W styczniu 2001 roku został wybrany do Wydziału Sędziowskiego PZPS, gdzie przez dwie kadencje był Przewodniczącym Komisji Organizacyjnej i członkiem Prezydium Wydziału. Organizator licznych imprez siatkarskich w tym przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Odznaczony przez PZPS „Medalem za wybitne zasługi w rozwoju i piłki siatkowej” (2008), Złotą Odznaką PZPS, Nagrodą za Długoletnią Współpracę Przy Organizacji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (2014).
Brał udział w narodzinach polskiej siatkówki plażowej. Prowadził drugie w historii krajowe zawody w tej dyscyplinie sportu, które odbyły się 2-4 czerwca 1994 roku w Grudziądzu.