PlusLiga: Bilety na hit PlusLigi w sprzedaży od środy!

clip_image001

W środę, 4 lutego, siatkarze LOTOSU Trefla podejmą mistrzów Polski, PGE Skrę Bełchatów, zaś w niedzielę, 15 lutego, zmierzą się z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu, Jastrzębskim Węglem. Spotkania te będą arcyważne dla układu tabeli PlusLigi i oba z nich zgromadzą w ERGO ARENIE rekordowo liczną publiczność.

PGE Skra Bełchatów to w ostatnich latach najbardziej utytułowana drużyna w polskiej siatkówce i jeden z najsilniejszych zespołów na świecie. W ciągu dziesięciu sezonów klub ten zgromadził osiem tytułów mistrza Polski, sześć Pucharów Polski, a także srebrne i brązowe medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzów Świata. Barwy klubu z Bełchatowa reprezentuje czterech mistrzów świata – Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos i Andrzej Wrona, brązowy medalista mundialu – Ferdinand Tille, a także inne gwiazdy światowej siatkówki – Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Nicolas Marechal czy Srecko Lisinac.
W tym sezonie siatkarze LOTOSU Trefla nie odstają jednak od tej doświadczonej i utytułowanej ekipy. Oba zespoły od początku sezonu idą łeb w łeb, utrzymując się w ścisłej czołówce PlusLigi i zmieniając się na pozycjach 1-3. Gdańszczanie i bełchatowianie wygrali dotąd po 17 spotkań, a ich bezpośrednie starcie na terenie mistrza Polski zakończyło się po tie-breaku, w którym podopieczni Andrei Anastasiego mieli nawet piłkę meczową. Teraz czas na rewanż! Pojedynek, który zawsze budzi ogromne emocje wśród trójmiejskich kibiców, tym razem zyska dodatkowy atut: wielką stawkę.
W poprzednich sezonach to właśnie spotkania z PGE Skrą gromadziły największą liczbę kibiców w ERGO ARENIE. We wrześniu 2011 roku mecz dwóch drużyn o żółto-czarnych barwach oglądało 7313 kibiców. To najlepszy wynik w historii startów LOTOSU Trefla w PlusLidze. Zważywszy na rosnącą frekwencję w bieżących rozgrywkach, dużą stawkę meczu i perspektywę ogromnych emocji, 4 lutego rekord ten powinien zostać pobity.
Spotkanie LOTOSU Trefla z PGE Skrą rozegrane zostanie w środę, 4 lutego, o godz. 20.30 w ERGO ARENIE, a kupno wejściówek będzie możliwe od 21 stycznia, od godz. 10.00.
Wtedy też trafią do sprzedaży bilety na mecz żółto-czarnych z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu PlusLigi odbędzie się w niedzielę, 15 lutego, o godz. 14.45. Jastrzębianie do Gdańska przyjadą najprawdopodobniej bez operowanego niedawno Zbigniewa Bartmana, ale z Michałem Łasko, Michalem Masnym, Alenem Pajenkiem, Damianem Wojtaszkiem, Patrykiem Czarnowskim i Grzegorzem Kosokiem.
Wcześniej gdańszczan czeka jeszcze pojedynek z BBTS-em Bielsko-Biała (sobota, 24 stycznia, godz. 18.00) i ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym żółto-czarni z Transferem Bydgoszcz (środa, 28 stycznia, godz. 19.00). Wszystkie spotkania odbędą się w ERGO ARENIE. Bilety nabywać można za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl, w kasach ERGO ARENY, w Sklepie Koszykarza, na stoiskach sieci Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej i Centrum Riviera, w Hotelu Haffner i siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.