PlusLiga, 14 kolejka, mecz nr 97

Miejsce: Arena Ursynów, Warszawa

Data: 4.12.2014, godz. 19:00

AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – TRANSFER BYDGOSZCZ 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)

Składy:

AZS Politechnika: Lipiński, Szalpuk, Lemański, Strzeżek, Depowski, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Bieńkowski, Radomski, Filip, Mordyl; Trener: Jakub Bednaruk

Transfer: Cupkovic, Jurkiewicz, Jarosz, Nally, Duff, Woicki, Murek (libero), Bonisławski (libero) oraz Marshall, Waliński, Gunia, Wolański;
Trener: Vital Heynen

Sędziowie: Andrzej Kuchna, Wojciech Maroszek

Protokół elektroniczny: Wojciech Głód

Kwalifikator: Andrzej Kiszczak

Komisarz: Robert Grzanka

Spotkanie w Warszawie zainaugurowało czternastą kolejkę PlusLigi. Faworytem spotkania był zespół gości, który zresztą w dwóch pierwszych setach potwierdził swoją siłę nie pozwalając „Inżynierom” na zdobycie choćby dwudziestu punktów. W trzeciej partii podopieczni trenera Bednaruka podjęli jednak „rękawice” i zwyciężyli po walce na przewagi 27:25. Gdy w czwartym secie gospodarze prowadzili 19:14 chyba wszyscy zgromadzeni w warszawskiej Arenie Ursynów przygotowani byli na tie-break. Zespół Transferu zdołał jednak wyjść z opresji obronną ręką. Podopieczni Vitala Heynena odrobili wysoką stratę i ostatecznie zwyciężyli 25:23 a w całym meczu 3:1.

MVP: Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz)