PLPS: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0

160123JUCHNIEWICZ003

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 25:15, 25:19, 25:23 w meczu czternastej kolejki PlusLigi.

Gospodarze pierwszą część fazy zasadniczej zakończyli jako lider rozgrywek. Byli faworytem meczu z Cerradem Czarnymi i doskonale z tej roli się wywiązali. W pierwszej partii ZAKSA spokojnie wypunktowała radomian. Różnorodna zagrywka gospodarzy sprawiała drużynie gości wiele problemów. Radomianie mieli bardzo słabe przyjęcie.

W drugim secie gra była wyrównana do pierwszej przerwy technicznej. Następnie ZAKSA powoli, ale systematycznie budowowała przewagę – 11:8 i 16:12. Radomianie walczyli do końca, ale nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Cały czas mieli problemy z przyjęciem, przez dwa sety grali bez punktowego bloku. Większych emocji nie było, cały czas dominował jeden zespół.

Początek trzeciego seta należał do ZAKSY, która prowadziła 4:1 i 8:4. Po wznowieniu gry radomianie zdobyli trzy punkty. Następnie gospodarze znowu wyraźnie prowadzili, ale w końcówce goście zaczęli zmniejszać straty i było trochę emocji. Ostatni punkt kędzierzynianie zdobyli po zepsutej zagrywce.