PLPS: We Wrocławiu starcie gigantów

We Wrocławiu szykuje się w przyszły weekend (5-7 lutego) prawdziwe starcie gigantów. W trakcie turnieju finałowego Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016 zobaczyć będzie można nie tylko niemal całą obecną reprezentację Polski. Będzie także plejada doświadczonych gwiazd, na czele z MVP mistrzostw świata Mariuszem Wlazłym, jak i cały szereg znakomitych graczy spoza Polski, m.in. Benjamin Toniutti, Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Murphy Troy, czy Kevin Tillie. Oto, co na konferencji poprzedzającej turniej powiedzieli przedstawiciele władz Wrocławia i Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.:

Włodzimierz Patalas, Sekretarz miasta Wrocławia:
– Cieszę się, że udało nam się sprowadzić do Wrocławia kolejną wielką sportową imprezę, właśnie kończą się przecież mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, choć nie kończą tak, jak wszyscy byśmy chcieli. Prezes właśnie mi przypomniał, że w 1981 roku Gwardia zdobyła Puchar Polski, zresztą w tamtych latach wygrywała więcej, a my do dziś mamy się czym chwalić. Tradycje męskiej siatkówki we Wrocławiu są duże, więc tym bardziej cieszymy się, że wspólnie organizujemy turniej finałowy Pucharu Polski. Do nas przyjeżdżają najlepsze polskie drużyny, a wśród nich wielu mistrzów świata. Liczy się także to, że tak silnie obsadzony turniej zawsze niesie ze sobą wielkie emocje i dzięki temu będziemy u nas mieli wspaniałą rozrywkę przez cały weekend. 
Myślę też, że przyjezdni kibice będą mogli oglądać nie tylko mecze, lecz także piękny Wrocław. To nie jest moja subiektywna opinia, a zdanie przyjezdnych, którzy zauważyli, że dynamicznie się rozwijamy. Zapraszamy do nas, będzie co oglądać, choćby Afrykarium, które w minionym roku zwiedziły 2 miliony osób. Do tego fantastyczne koncerty, kapitalne sztuki – cała moc atrakcji.

Jacek Kasprzyk, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.:
– Dziękuję panu prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi za to, że Wrocław będzie gościł turniej finałowy Pucharu Polski 2016. Wiadomo, że w tym roku stolica Dolnego Śląska jest Europejską Stolicą Kultury, a sport też jest jej częścią. Siatkówka stoi w Polsce na najwyższym światowym poziomie, a we Wrocławiu zaprezentuje wszystko, co ma najlepszego. Największą niespodzianką jest udział w turnieju drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego, złożonej z młodzieżowych medalistów mistrzostw Europy i świata. W ćwierćfinale zagra od razu z PGE Skrą Bełchatów. 
Mam nadzieję, że te trzy dni emocji będą tak wspaniałe, że przyćmią niepowodzenie piłkarzy ręcznych, bo przecież wszyscy im mocno kibicowaliśmy. Taki turniej w Polsce był robiony dla naszych fanów, podobnie my postaramy się, by nasze zawody jak najlepiej bawiły kibiców, by dostarczyły im jak najwięcej emocji. A na koniec puchar trafi w ręce najlepszej w tym momencie drużyny.

Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocław
– Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do hali. Tym, którym nie uda się z jakichś względów nabyć biletów będą mogli obejrzeć mecze turnieju na specjalnym telebimie, który będzie w trefie kibica przed halą.

PROGRAM TURNIEJU FINAŁOWEGO PUCHARU POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN 2016

Piątek, 5 lutego (ćwierćfinały)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (godz. 13.00)
Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk (godz. 15.30)
GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18.00)
SMS PZPS Spała – PGE Skra Bełchatów (godz. 20.30)

Sobota, 6 lutego (półfinały)
1. półfinał: godz. 14.45 2. półfinał: godz. 18.00

Niedziela, 7 lutego (finał)
finał: godz. 14.45

Informacje na temat sprzedażyt biletów: http://www.plusliga.pl/pcup/s/tickets.html

Więcej na temat Pucharu Polski: http://www.plusliga.pl/pcup.html

 

Autor/Źródło: plusliga.pl

M.Sz.