PLPS: W środę losowanie Pucharu Polski siatkarzy

000050_IMG_5649

W turnieju finałowym Pucharu Polski we Wrocławiu (5-7 lutego) zagra osiem drużyn – sześć najlepszych po pierwszej rundzie fazy zasadniczej oraz dwie z I ligi – SMS PZPS Spała i GKS Katowice, które wywalczyły awans z wcześniejszego szczebla rozgrywek.
Cztery najlepsze drużyny po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi zostaną rozstawione. Są to – 1.ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 2. PGE Skra Bełchatów, 3. Asseco Resovia Rzeszów, 4. LOTOS Trefl Gdańsk. Do nich zostaną dolosowani Cerrad Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, SMS PZPS Spała i GKS Katowice.
– Zapowiada się atrakcyjny turniej – powiedział mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski, który weźmie udział w losowaniu. – Puchar Polski jest imprezą emocjonującą, interesującą oraz bardzo wyczerpującą. Żeby zdobyć trofeum trzeba wygrać trzy ciężkie mecze. Wymaga to ogromnego wysiłku, maksymalnej koncentacji. Porażki nie da się naprawić tak jak w play offach. Nie można pozwolić na chwile słabości.
Włodzimierz Sadalski uczestniczył w finałowych turniejach – w Polsce i Finlandii. W tym drugim kraju pracując w roli trenera zdobył dwa razy trofeum. – Nie mam wątpliwości, że zespoły dostarczą kibicom bardzo dużo emocji. Faworyt? Nie podejmuję się typować triumfatora. ZAKSA zechce pokazać, że nie bez kozery prowadzi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. LOTOS Trefl broni pucharu więc dodatkowo będzie zmobilizowany. Walczyć będą Asseco Resovia i PGE Skra – dodał Włodzimierz Sadalski, który obecnie jest Dyrektorem Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej.
Mistrz olimpijski i świata z ogromnym zainteresowaniem czeka na występ młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze Spały. – W tej drużynie grają mistrzowie świata kadetów. Na pewno dla nich będzie to największe wyzwanie w karierze – mówił Włodzimierz Sadalski.
Finałowy turniej PP rozegrany zostanie we wrocławskiej hali „Orbita” – na 5 lutego zaplanowano ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał).
W środę w Wirtualnej Polsce odbędzie się losowanie meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski siatkarzy (początek 15.00). Relację na żywo można śledzić na www.plusliga.pl oraz www.wp.pl

http://www.plusliga.pl/pcup/s/games.html

M.Sz.