PLPS: Spotkanie udziałowców PLPS S.A.

clip_image001

W Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie udziałowców Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Udziałowcami PLPS S.A. są kluby ORLEN Ligi i PlusLigi oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Przedstawicieli klubów najwyższych klas rozgrywkowych powitała Sabina Nowosielska, Prezydent Kędzierzyna-Koźla, która wcześniej była szefową kędzierzyńskiej ZAKSY. – Bardzo się cieszę, że moim Kędzierzynie-Koźlu spotkała się siatkarska rodzina. To tym ważniejsze, że po raz pierwszy w bogatej, siatkarskiej historii miasta rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Polski kobiet. Życzę wszystkim prezesom miłego pobytu w Kędzierzynie i owocnego spotkania.

Prowadzący obrady, Jacek Kasprzyk – Prezes PLPS S.A. zauważył, że w tak szerokim gronie – 27 akcjonariuszy spółka zebrała się po raz pierwszy. Pogratulował jednocześnie: Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skrze Bełchatów awansów do Final Four Ligi Mistrzów, Atomowi Treflowi Sopot i ZAKSie Kędzierzyn-Koźle gry w półfinałach Pucharu CEV a Chemikowi Police powodzenia w organizacji Final Four Ligi Mistrzyń. Wszystkim zespołom życzył powodzenia i zdobycia europejskich trofeów.

Spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczyna tryptyk spotkań udziałowców PLPS S.A.. Kolejne odbędzie się w kwietniu, w Gdańsku podczas Pucharu Polski mężczyzn, ostanie pod koniec maja lub na początku czerwca by dokonać podsumowania sezonu 2014/2015. Dzisiaj zajmijmy się kierunkami zmian, które mają służyć rozwojowi naszej dyscypliny w kolejnym, olimpijskim sezonie i w dalszej perspektywie. Na decyzje przyjdzie czas w następnych terminach – dodał szef PLPS S.A.

Podczas spotkania omówiony został terminarz wstępny sezonu 2015/2016. Sezonu niezwykle napiętego ze względu na udział reprezentacji narodowych w Igrzyskach Europejskich, Pucharze Świata, Mistrzostwach Starego Kontynentu i kwalifikacjach olimpijskich. Rozpatrywano także zmianę formuły rozgrywania Superpucharów Polski. Szefowie klubów zgodnie zauważyli, że terminarz oparty powinien zostać o zmiany w systemie rozgrywek. Do 7 kwietnia przedstawione zostaną propozycje klubów, które rozpatrzone zostaną podczas następnego spotkania udziałowców PLPS S.A.

Zmiany w liczbie zawodników z polskim obywatelstwem na boisku, certyfikaty FIVB, terminarze Młodej Ligi i Młodej Ligi Kobiet oraz ewentualne zmiany w liczbie zespołów w ORLEN Lidze i PlusLidze były kolejnymi zagadnieniami, których dotyczyła dyskusja. Wnioski z tej dyskusji zostaną przeanalizowane podczas kolejnych spotkań.

Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Siatkarskie Ośrodki Szkolne to nowe źródła dopływu komplementarnie wyszkolonej młodzieży do klubów różnego szczebla, w tym najwyższego. Bardzo dobrym przetarciem są Młode Ligi. W takiej skali jeszcze żadna dyscyplina nie realizowała takiego projektu. To niemal 5200 dzieci, prawie 400 nauczycieli, 144 szkoły. Kontynuujemy program upowszechniania sportu w oparciu o siatkówkę – powiedziałPaweł Papke, Prezes PZPS. Szef Związku poinformował także o procedurze i fazie wyboru trenera kadry narodowej kobiet. Zwrócił się z prośbą do Prezesów ORLEN Ligi o współdziałanie z nowym selekcjonerem żeńskiej Reprezentacji Polski.