PLPS: Prezydent greckiej ligi: „Chcemy uczyć się od najlepszych”

gr

W piątek 22 grudnia br. do siedziby Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej przybył z wizytą prezydent greckiej ligi piłki siatkowej – Pantelis Tarnatoros. Celem jego spotkania z prezesem PLPS-u – Jackiem Kasprzykiem – było omówienie potencjalnej współpracy na linii polsko-greckiej.

– Obecnie grecka siatkówka przeżywa kryzys. Sprawy gospodarcze kraju wpłynęły również niekorzystnie na sport. Straciliśmy większość dofinansowania z budżetu państwa, sponsorzy wycofali się ze wspierania zespołów – stwierdził z przykrością Pantelis Tarnatoros.

Grecka Liga Siatkówki A1 to najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek ligowych mężczyzn, do której należy dwanaście zespołów. Żeńskie rozgrywki podlegają federacji i nie stanowią ligi zawodowej. Historia profesjonalnej rywalizacji siatkarzy w Grecji sięga dziesięciu lat. – Pomimo wieloletniego doświadczenia, musimy odbudować naszą siatkówkę ligową praktycznie na nowo. Jesteśmy tutaj, aby zaczerpnąć pomocy. Chcemy, aby polska liga była dla nas wzorcem i pomagała nam w wyznaczaniu ścieżki ponownego rozwoju. Chcemy uczyć się od najlepszych – przyznał prezydent greckiej ligi.

Chęci nawiązania współpracy nie krył również prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk: – Chociaż nasza liga zawodowa istnieje już piętnaście lat, uważam, że każdy czas jest dobry na nowe doświadczenia. Wymiana tych dotychczasowych na pewno nam nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Cieszę się, że nasz sposób zarządzania i droga rozwoju jest wzorem dla innych. Na tyle, na ile możemy, swoją wiedzą wspomożemy ligę grecką.

M.Sz.