PLPS: PARY ĆWIERĆFINAŁU PUCHARU POLSKI MĘŻCZYZN

12510436_10153969568578939_3420170589409527594_n

W Wirtualnej Polsce w Warszawie odbyło się losowanie finałowego turnieju o Puchar Polski, który rozegrany zostanie od 5 do 7 lutego we Wrocławiu. O trofeum walczyć będzie osiem drużyn – sześć najlepszych po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi oraz dwie z I ligi, które wywalczyły awans z wcześniejszego szczebla rozgrywek.

Cztery najlepsze drużyny po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi były rozstawione – 1.ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, 2. PGE Skra Bełchatów, 3. Asseco Resovia Rzeszów, 4. LOTOS Trefl Gdańsk. Do nich dolosowywano Cerrad Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, SMS PZPS Spała i GKS Katowice. W losowaniu wziął udział m.in. Andrzej Warych, asystent trenera Huberta Wagnera w mistrzostwach świata w Meksyku.

– W ostatnich latach finałowe turnieje o Puchar Polski były doskonałą promocją siatkówki. Mieliśmy wiele emocji i niespodzianek. Oczekuję od uczestników, że zaprezentują dobrą siatkówkę, a kibicom życzę maksymalnej liczby setów czyli 35 – powiedział Andrzej Warych. Poza nim w ceremonii losowanie udział wzięli red. Aleksandra Piskorska, mistrz olimpijski Włodzimierz Sadalski oraz były trener męskiej reprezentacji, obecnie ekspert Polsatu Ireneusz Mazur.

Były trener męskiej reprezentacji i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały nie ukrywa swego ogromnego sentymentu do rozgrywek o Puchar Polski. – Mam za sobą ponad 30 lat pracy trenerskiej i z prowadzonymi przeze mnie drużynami grałem w kilkunastu turniejach finałowych w tym pięć razy zdobywaliśmy to trofeum – mówi nasz zasłużony szkoleniowiec. Do tego trzeba dodać, że cztery razy jego podopieczni grali w wielkim finale.

Jeden z pierwszych wielkich sukcesów w swojej karierze Waldemar Wspaniały odniósł w 1997 roku ze Stilonem Gorzów, gdy ten zespół grał w Serii B i w finale w Radomiu pokonał Mostostal 3:0, a w ostatnim secie było 15:0 (obowiązywał wówczas inny system liczenia punktów). – Nasz sukces był wtedy wielką sensacja. Zdobyliśmy Puchar Polski zostawiając w pokonanym polu najsilniejsze polskie zespoły. Ten wynik dał mi ogromną radość, do dziś wspominam to zwycięstwo z wielkim sentymentem. No, i trzy razy sięgałem po to trofeum z wielkim Mostostalem – powiedział. Pierwszy PP trener Wspaniały zdobył z Płomieniem Sosnowiec.

Waldemar Wspaniały podkreśla, że rywalizacja o Puchar Polski ma swoją tradycję oraz rangę i są to ważne rozgrywki. – Nie znam sportowca, który nie chciałby zdobyć jakiegoś trofeum. We Wrocławiu będzie dużo walki. Zaprezentują się najlepsze polskie zespoły – powiedział Waldemar Wspaniały.

Finałowy turniej PP rozegrany zostanie we wrocławskiej hali „Orbita” – na 5 lutego zaplanowano ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał. Decydujący mecz rozpocznie się o 14.45

Pary 1/4 finału:
mecz nr 29 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (początek 13.00)
mecz nr 30 Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk (15.30)

mecz nr 31 GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów (18.00)
mecz nr 32 SMS PZPS Spała – PGE Skra Bełchatów (20.30)

W półfinałach zagrają zwycięzcy meczów 29 i 30 oraz 31 i 32. Mecze 1/2 finału rozpoczną się o 16.00 i 19.00.

Szczegółowe informacje dotyczące cen i sprzedaży biletów na mecze turnieju finałowego Pucharu Polski zostaną opublikowane 25 stycznia 2016 r., o godz. 18.00. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży TICKETPRO.

Szczegóły: http://www.plusliga.pl/pcup/s/games.html

M.Sz.