PLPS: MKS Będzin – Effector Kielce 1:3

A

MKS Będzin przegrał z Effectorem Kielce 1:3 (25:17, 22:25, 20:25, 17:25) w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi. MVP Sławomir Jungiewicz.

– To będą trudne spotkania, ale rywal jest w naszym zasięgu – mówił przed spotkaniem trener kielczan, Dariusz Daszkiewicz, cytowany na klubowej stronie internetowej. Oba zespoły miały cztery punkty w tabeli i oba chcą jak najszybciej odbić się od jej dolnych rejonów.

Effector odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, w tym pierwsze na wyjeździe. Dziś lepiej zaczęli gospodarze. Na drugiej przerwie było 16:11 dla gospodarzy. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza starali się bardzo, ale nie byli w stanie przeciwstawić drużynie z Będzina.

Kielczanie już po kilku minutach drugiego seta prowadzili 8:4 i zwiększali przewagę. Bardzo dobrze spisywał się na zagrywce Andreas Takvam. Do tego nie do powstrzymania był atakujący Sławomir Jungiewicz. Gospodarze jeszcze zbliżyli się do stanu 20:18. Jednak końcówka należała do przyjezdnych. Trzecia partia była zacięta do drugiej przerwy technicznej. W końcówce dobrze grał Igor Vitiuk. Wspierał go Mateusz Bieniek, który zaserwował asa.  Przegrany trzeci set wyraźnie podłamał gospodarzy. W czwartym Effector prowadził 8:4 i zasłużenie wygrał.