PLPS: Komunikat PGE Skry w sprawie Michała Winiarskiego

70T_4050full

Michał Winiarski nie mógł pomóc swojemu zespołowi w rywalizacji z Indykpolem AZS Olsztyn. Kilka dni temu przyjmującemu PGE Skry odnowił się uraz pleców, którego nabawił się jeszcze w okresie przygotowawczym do obecnego sezonu.

Wielokrotny reprezentant Polski zmagał się z problemami zdrowotnymi od turnieju London Legacy Volleyball Cup w Londynie. Po kilku konsultacjach lekarskich i okresie rehabilitacji wydawało się, że nasz gracz najgorsze ma już za sobą. Winiarski powrócił na boisko pod koniec listopada i do końca minionego roku był ważnym ogniwem naszego zespołu. Pokazał wtedy, jak bardzo chce pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników sportowych. Niestety w ostatnim czasie kłopoty z plecami powróciły i przyjmujący ponownie został wykluczony z gry.

Po powtórnych konsultacjach medycznych, wspólną decyzją Winiarskiego i Zarządu Klubu, zdecydowano, że nasz siatkarz podda się operacji, która zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu. Zdaniem lekarzy szybki termin wykonania zabiegu i odpowiednia rehabilitacja, umożliwią kontuzjowanemu siatkarzowi wznowienie treningów po około trzymiesięcznej rekonwalescencji.

Przypadek Michała Winiarskiego nie jest pierwszym, w którym nasz Klub wspiera kontuzjowanego siatkarza w podjęciu najlepszych dla jego zdrowia decyzji. Klub podobnie zachował się wobec problemów zdrowotnych, które w przeszłości mieli Mariusz Wlazły i Maciej Muzaj. Tak jak w tamtych przypadkach, tak i teraz, dobro naszego siatkarza postawiliśmy na pierwszym miejscu i nie staraliśmy się narażać go na pogłębienie urazu, przyspieszając jego powrót na boisko.

Życzymy Michałowi szybkiego powrotu do zdrowia i tak, jak wszyscy kibice siatkówki trzymamy za niego kciuki.

Autor: PGE Skra Bełchatów

M.Sz.