PLPS: Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 1:3

7C9A9094

Cuprum Lubin przegrało z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25) w meczu 19. kolejki PlusLigi. MVP Serhij Kapelus.

W pierwszym meczu rundy zasadniczej lubinianie ulegli niżej notowanym bielszczanom. – Będziemy w środę walczyć o trzy pkt jak w każdym innym. Dodatkową motywacją będzie dla nas na pewno ostatnia porażka z Kielcami, po której będziemy chcieli pokazać, że to był przysłowiowy „wypadek przy pracy”. Również fakt, że ulegliśmy bielszczanom w pierwszej rundzie dodatkowo nas zmotywuje – mówi przyjmujący gospodarzy Łukasz Kaczmarek. – Wyjdziemy na boisko na to spotkanie z wielką wolą walki i zwyciestwą i mam nadzieję, że potoczy się po naszej myśli.

Spotkanie z BBTS-u Bielsko-Biała jest pierwszym z czterech, które „miedziowi” rozegrają na własnym parkiecie.  Początek środowego meczu był niepomyślny dla gospodarzy. Bielszczanie minimalnie, ale pewnie wypunktowali rywali. W drugiej partii ich wygrana była jeszcze pewniejsze. Po trzecim secie wydawało się, że gospodarze przejęli rywalizacje. Ale jak się później okazało był to tylko chwilowy zryw. Dobrze grający bielszczanie wygrali zasłużenie.

Statystyki meczu: http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1034&mID=26321&Page=S

M.Sz.