PLPS: Cerrad Czarni Radom – Effector Kielce 3:1

clip_image002

Cerrad Czarni Radom liderem tabeli PlusLigi. Zespół trenera Raula Lozano pokonał Effectora Kielce 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:15) w meczu siódmej kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Artur Szalpuk.
Przed i w trakcie spotkania była prowadzona zbiórka w ramach akcji Szlachetna Paczka.  W okresie przygotowawczym do sezonu oba zespoły spotykały się wielokrotnie. W spotkaniu zobaczymy m.in. Mateusza Bieńka oraz Artura Szalpuka i Wojciecha Żalińskiego powołanych przez Stephane Antigę do kadry na styczniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro.
W pierwszym secie gra była wyrównana do stanu 16:14. O przewadze radomian zadecydował jeden błąd w ataku zespołu gości. Po drugiej przerwie technicznej gra stała się praktycznie jednostronna. Effector miał słabe przyjęcie i atak. Ze stanu 18:14 odrobił jeszcze dwa punkty, ale w kolejnych akcjach dominowali już podopieczni trenera Raula Lozano.
W drugiej partii siatkarze kieleccy utrzymali przez cały czas równy, dobry poziom gry i od razu miało to przełożenie na wynik. Effector prowadził 3:0 oraz 8:4 i radomianie już cały czas gonili. Jak się później okazało bezskutecznie. Przy słabym przyjęciu oraz ataku nie byli w stanie przeciwstawić całkiem dobrze prezentującym się zawodnikom trenera Dariusza Daszkiewicza.
Goście dotrzymywali kroku radomianom do drugiej przerwy technicznej trzeciej partii. Od tego momentu górę wzięły umiejętności zawodników Cerradu Czarnych. Gospodarze pewnie wygrali. Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński co chwila imponowali swoimi za graniami. W czwartym secie przewaga zespołu trenera Raula Lozano była bardzo wyraźna.

MVP: Artur Szalpuk