PL: Andrea Gardini zostaje w Olsztynie

clip_image001

Andrea Gardini podpisał nowy kontrakt z Indykpol AZS Olsztyn i poprowadzi drużynę w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2015/16. Klub podpisał również umowę z nowym rozgrywającym, a został nim Paweł Woicki.

Andrea Gardini pierwszą umowę podpisał w grudniu 2014 roku, kiedy to na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Krzysztofa Stelmacha. Zadebiutował w meczu przeciwko Cuprum Lubin. Olsztynianie ostatecznie zakończyli sezon ligowy na 10 miejscu.
We wtorek włodarze klubu z Olsztyna podpisali z trenerem nową umowę. Gardini to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników włoskiej siatkówki – zdobywca siedmiu tytułów mistrza kraju z czteroma różnymi klubami. Z reprezentacją Włoch zdobył aż trzy tytuły mistrza świata i cztery mistrza Europy. Ponadto w swoim dorobku ma srebrny i brązowy medal olimpijski.
Jako asystent trenera reprezentacji Polski – Andrei Anastasiego, w latach 2011-2013 zdobył srebrny medal Pucharu Świata, brązowy medal mistrzostw Europy oraz złoty i brązowy medal Ligi Światowej.
Indykpol AZS Olsztyn podpisał również kontrakt z Pawełem Woickim – rozgrywającym. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata. Woicki przez dwa ostatnie lata był zawodnikiem Transferu Bydgoszcz. Zawodnik w ostatnim czasie otrzymał powołanie do reprezentacji Polski B, która w tym roku pod wodzą szkoleniowca Andrzeja Kowala weźmie udział w I Igrzyskach Europejskich w Baku oraz w Lidze Europejskiej.