ORLEN Liga: Styczniowe hity siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot

Hit za hitem będą rozgrywały w pierwszym miesiącu nowego roku kalendarzowego siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot.

Ciężko wyobrazić sobie bardziej intensywny miesiąc na siatkarskich parkietach. Z tego względu sopocianki tak jak zwykle miały dzień wolny po meczu, tak teraz trenować będą w pocie czoła naprawdę bardzo intensywnie. Wszystko dlatego, że już w niedzielę (4 stycznia) rozegrają spotkanie wyjazdowe z Chemikiem Police. Mecz w Szczecinie rozpocznie się o 17:00 i będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.
Kibice, którzy nie będą mogli wybrać się na to spotkanie do odległego Szczecina, na kolejny szlagier będą musieli poczekać niespełna tydzień. We własnej hali, ERGO ARENIE, sopocianki zmierzą się z wicemistrzyniami kraju, Impelem Wrocław. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę, 10 stycznia, o 14:45, a bilety można już od dziś kupić zarówno w kasach ERGO ARENY, punktach partnerskich, jak i przez Internet na www.trefl.kupbilety.pl. Przypuszczalnie żaden z miejscowych kibiców nie opuści tego spotkania, nawet pomimo transmisji meczu na sportowych kanałach Polsatu.
Czasu na oddech po dwóch ciężkich spotkaniach w lidze z pewnością nie będzie. Chwilę później Atomówki wsiądą do samolotu i polecą na spotkanie 1/4 Pucharu CEV z Prosecco Doc-Imoco Conegliano. Ten mecz zostanie rozegrany we Włoszech 14 stycznia o 20:30 (transmisja w Polsacie Sport). Przed rewanżem u siebie, Atomówki zagoszczą jeszcze 17 stycznia w Rzeszowie. Tam na dość trudnym terenie podejmą beniaminka ligi, Developres SkyRes Rzeszów. Pięć dni później, 22 stycznia o 20:30, do ERGO ARENY zawitają przybysze z Włoch. Dobrze znani w Sopocie Alisha Glass, Neriman Ozsoy, Nicola Negro oraz Rossano Bertocco wraz z plejadą uznanych na całym świecie zawodniczek przyjadą by zmierzyć się w ćwierćfinałowym rewanżu Pucharu CEV.
Później na odpoczynek znów nie ma co liczyć – wyjazdowy mecz z TAURONEM BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się już 26 stycznia, ale jego godzina jest jeszcze nie znana. Widomo jednak, że sopocianki na południe Polski będą się musiały udać zapewne już dwa dni po mecz z Prosecco Doc-Imoco. Kibiców zmartwi jednak z pewnością fakt, że spotkanie w Dąbrowie Górniczej nie będzie transmitowane na żadnym z polsatowskich kanałów.
Na koniec miesiąca, 30 stycznia, naprzeciwko Atomówek również w ERGO ARENIE zaprezentują się siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała. Mecz o 17:00 zostanie pokazany w telewizji, ale podobnie jak w przypadku Impelu kibice z pewnością nie odpuszczą obejrzenia tego meczu „na żywo” w gdańsko-sopockiej hali.
Program styczniowych meczów PGE Atomu Trefla Sopot:
04.01.2015, 17:00, OL, Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot
10.01.2015, 14:45, ERGO ARENA, OL, PGE Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław
14.01.2015, 20:30, CEV, Prosecco Doc-Imoco Conegliano – PGE Atom Trefl Sopot
17.01.2015, 00:00, OL, Developres SkyRes Rzeszów – PGE Atom Trefl Sopot
22.01.2015, 20:30, ERGO ARENA, CEV, PGE Atom Trefl Sopot – Prosecco Doc-Imoco Conegliano
26.01.2015, 00:00, OL, Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Atom Trefl Sopot
30.01.2015, 18:00, ERGO ARENA, OL, PGE Atom Trefl Sopot – BKS Aluprof Bielsko-Biała