ORLEN Liga: SK bank Legionovia – KS PAŁAC Bydgoszcz 2:3

IMG_4686

W Legionowie bardzo ważny mecz dla gospodyń z KS PAŁACEM Bydgoszcz zakończył się ich porażką 2:3. Obie drużyny rozegrały bardzo wyrównane i zacięte spotkanie. Ostatecznie to bydgoszczanki po raz trzeci w tych rozgrywkach zeszły z boiska jako zwyciężczynie.

Pierwszy set to popis młodej ekipy z Legionowa i kompletna niemoc zespołu z Bydgoszczy w ofensywie. Długimi chwilami PAŁAC nie był w stanie skończyć ataku, a SK bank wyprowadzał skuteczne kontry. Gra Legionovii wreszcie była poukładana, świetnie rozdzielała piłki Natalia Gajewska, a rywalki zupełnie nie mogły sobie poradzić z własną grą – popełniały całą masę prostych błędów. W efekcie przegrały bardzo wysoko, bo do 14.

W drugiej partii PAŁAC wreszcie zaczął grać bez ogromnej liczby pomyłek, dzięki czemu mecz stał się bardziej interesujący. Legionovia nie serwowała już tak skutecznie, jak w poprzednim secie, a zawodniczki z Bydgoszczy zaczęły dużo skuteczniej atakować. W efekcie wypracowały sobie przewagę, którą w samej końcówce starała się zniwelować Malwina Smarzek, która agresywnie serwowała. Ostatecznie jednak przyjezdne wytrzymały presję i zwyciężyły do 22.

W trzecim secie gospodynie wróciły w wielkim stylu, choć przegrywały już 4:8. Trener Robert Strzałkowski dokonał jednak kapitalnych zmian – grę SK bank Legionovii poprowadziła odważnie i skutecznie atakująca Monika Bociek. Miejscowe w samej końcówce grały bardzo ciekawą siatkówkę i zasłużenie wyszły na prowadzenie.

Kolejną partię dużo lepiej rozpoczęły gospodynie, który wygrały wcześniejszego seta 22. W tym fragmencie gry siatkarki z Legionowa skutecznie atakowały i ustawiały szczelny blok (8:6). Po krótkiej przerwie inicjatywę na parkiecie przejęły przyjezdne, które szybko doprowadziły do remisu (8:8), a następnie wypracowały dupunktową przewagę. Końcówka seta była bardzo emocjonująca, bowiem SK bank Legionovia doprowadził do remisu (22:22). Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły bydgoszczanki.

Pierwsza część tie-breaka była wyrównana, ale przed zamianą stron dwa punkty przewagi wypracował zespół gości. W końcówce KS PAŁAC w pełni kontrolował grę i nie dał sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa. W ostatniej akcji meczu Śmieszek posłała na stronę rywalek asa serwisowego (15:11).

SK bank Legionovia Leginowo – KS PAŁAC Bydgoszcz 2:3 (25:14, 22:25, 25:22, 22:25, 11:15)

MVP spotkania została KULIGOWSKA Joanna .