ORLEN LIGA: LIDER W POLICACH

clip_image002

W sobotni wieczór kibice zgromadzeni w szczecińskiej hali oczekiwali dobrego widowiska, stojącego na wysokim poziomie. Nic z tych rzeczy. Mistrzynie Polski po dość jednostronnym meczu wygrały z Impelem Wrocław 3:0.

Wrocławianki mając w składzie takie zawodniczki jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Kristin Hildebrand ,Carolina Costagrande czy Milena Radecka przyjechały do Szczecina po punkty, które miały umocnić je na pozycji lidera tabeli i pokazać, że zamierzają przerwać zwycięską passę Chemika Police w mistrzostwach Polski. Mecz jednak w żadnym stopniu nie potoczył się po myśli przyjezdnych, które tylko w 3 secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę
z mistrzyniami Polski.

Pierwsze dwie partie zaczynały się od wyrównanej grze. Impel dominował w elemencie bloku. Jednak słaba gra w ataku i perfekcyjnie funkcjonująca obrona Chemika Police nie pozwoliły mu przekroczyć granicy 20 oczek w secie.

Trzeciego seta znakomitym atakiem rozpoczęła Madelaynne Montano, ale podobnie jak
w poprzednich odsłonach wynik na początku oscylował wokół remisu. Dopiero druga część tej partii dała zgromadzonym kibicom wyczekiwane emocji. Choć Chemik wypracował sobie przewagę, końcowe rozprężenie spowodowało, że Impel z każdą kolejną piłką grał coraz lepiej. Po bloku na Montano wrocławianki zbliżyły się na trzy punkty (17:20), a kolejne skuteczne akcje pozwoliły im zniwelować przewagę Chemika do 1 punktu. Po ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty Impel miał piłkę setową. Policzanki pokonały jednak kłopoty, a następnie po udanym ataku Havelkovej i pomyłce Costagrande wygrały seta 26:24.

KPS Chemik Police – Impel Wrocław 3:0 (25:18, 25:16, 26:24)

Chemik: Bednarek-Kasza, Havelkova, Montano, Veljkovic, Werblińska, Wołosz, Zenik (libero), Bełcik, Kowalińska

Impel: Costagrande, Hildebrand, Kąkolewska, Ptak, Radecka, Skowrońska-Dolata, Durr (libero), Gryka, Kaczor, Kossanyiova, Piśla, Sikorska.