ORLEN Liga: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1

A

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonało KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 27:25) w meczu siedemnastej kolejki ORLEN Ligi. MVP Roksana Brzóska.

Mecz dziesiątej i jedenastej drużyny w tabeli nie był porywającym widowiskiem. Zawodniczki obu stron popełniały błędy i seryjnie traciły punktu. Jednym i drugim nie można odmówić ambicji. KSZO odniosło zasłużone zwycięstwo.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości. Przewaga wzrosła do 2:6 po ataku z lewego skrzydła Eweliny Krzywickiej. Następnie było 3:8. Po wznowieniu gry gospodynie szybko odrobiły straty. Huśtawka nastrojów trwała – KSZO wyszło na prowadzenie 12:10, a następnie przewagę miał Pałac 12:14. Ostatecznie wygrało KSZO 25:23.

Na początku drugiego seta inicjatywę miały bydgoszczanki. Zagrywką zapunktowała Śmieszek (1:3). Gospodynie popełniały błędy. W kolejnych akcjach sytuacja zmieniła się, podobnie jak w pierwszym secie, o 180 stopni. Dzięki sprytnej kiwce Weroniki Fojucik, która zastąpiła na pozycji atakującej Dominikę Minicz, było 15:15. W ostatnich akcjach zawodniczki gości sporo podbijały piłek w obronie. W kontratakach Pleśnierowicz kilka razy uruchomiła Joannę Kuligowską. Pałac uzyskał przewagę 17:21 i nie oddał już inicjatywy.

Trzeciego seta pewnie wygrało KSZO, choć początek był wyrównany, Pałac prowadził 7:8 po zbiciu z lewego skrzydła Eweliny Krzywickiej. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:13 dla KSZO po przestoju bydgoszczanek. Trener Adam Grabowski wprowadzał na boisko zmienniczki, ale nie dało to rezultatu. Zespół gości miał słabe przyjęcie co wykorzystały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego.

Bydgoszczanki zaczęły mocno czwartego seta. KSZO popełniało błędy. Akcje Kuligowskiej i Minicz dały prowadzenie drużynie gości 5:10. Pałacanki jednak nie ustrzegły błędów. KSZO wyrównało i już do końca toczyła twarda batalia o wygraną. Bydgoszcz miała piłkę setową 23:24, ale nie wykorzystała okazji podobnie jak następnej.

Statystyki meczowe: http://stats.orlenliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1035&mID=26404&Page=S

M.Sz.