ORLEN Liga: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław 0:3

A

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrało z Impelem Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25) w meczu kończącym dwunastą kolejkę ORLEN Ligi. MVP Aleksandra Sikorska.

Siatkarki z Ostrowca dalej pozostają zespołem bez wygranej i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W spotkaniu z jedną z najsilniejszych drużyn ekstraklasy przegrały łatwo. Od początku spotkania wynik kontrolowały wrocławianki. Skuteczna na skrzydłach była Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Podopieczne trenera Nicoli Negro dobrze spisywały się w polu serwisowym, odrzucając rywalki od siatki i upraszczając ich grę. W ekipie z Ostrowca warto wyróżnić Sandrę Szczygioł, ale w pojedynkę ciężko było jej walczyć z rozpędzonymi Impelkami. Milena Radecka coraz częściej uruchamiała swoje środkowe, a Monika Ptak i Aleksandra Sikorska coraz śmielej radziły sobie na siatce. As serwisowy Kristin Hildebrand zakończył zmagania w pierwszej partii. Podobny przebieg miały dwie kolejne partie. Wrocławianki szybko uzykiwały przewagę i kontrolowały rywalizację.

Teraz ze względu na przygotowania i udział reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym w Ankarze (4-9 stycznia) do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, nastąpi w rozgrywkach przerwa do połowy stycznia.