ORLEN Liga: KS Pałac – Tauron Banimex MKS 1:3

Pałac Bydgoszcz przegrał z Tauronem Banimexem MKS-em Dąbrowa Górnicza 1:3 (10:25, 25:18, 12:25, 16:25) w meczu inaugurującym 14. kolejkę ORLEN Ligi. MVP Katarzyna Konieczna.

Dąbrowianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Dzięki dobrej grze Natalii Piekarczyk, która zastępowała Ozge Cemberci oraz Katsiaryny Zakreuskayi, dla której było to pierwsze spotkanie po kontuzji MKS stopniowo zyskiwał coraz większą przewagę. Na drugiej przerwie różnica między drużynami wynosiła już 10 punktów (16:6). Następnie, kolejne punkty zdobyła m.in. dobrze dysponowana Katarzyna Konieczna i dąbrowianki prowadziły 21:8.
Drugi set po wyrównanym początku przeszedł pod dyktando Pałacu Bydgoszcz. Po dobrym serwisie Biedziak i bloku Czyżnielewskiej na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:2. Siatkarki Taurona Banimexu starały się odpowiedzieć, lecz bydgoszczanki świetnie broniły, a murem nie do przebicia okazywała się Zuzanna Czyżnielewska (11:4). Co prawda, gra MKS-u weszła na wyższy poziom po pojawieniu się na boisku Tamary Kaliszuk, lecz jego strata dalej wynosiła kilka punktów (13:9). Na drugiej przerwie technicznej Pałac prowadził 16:10. Przewaga sześciu oczek utrzymywała się także w dalszej części drugiej partii (19:13). Przy stanie 22:16 asem serwisowym popisała się Czyżnielewska i bydgoszczanki potrzebowały tylko dwóch punktów do wygrania seta. Ostatecznie podopieczne trenera Grabowskiego zwyciężyły w nim 25:18.
Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia dąbrowianek 4:1. Pierwsza przerwa techniczna to wynik 8:5 dla podopiecznych trenera Serramalery. Po kolejnych błędach bydgoszczanek przewaga MKS-u stopniowo powiększała się (5:12). Na drugiej przerwie dąbrowianki prowadziły już 16:8. Po ataku Giny Mancuso oraz bloku Dominiki Sobolskiej przewaga Tauronu Banimexu dalej wynosiła osiem oczek (18:10). Następnie MKS kontrolował przebieg spotkania i po ataku Katsiaryny Zakreuskayi zwiększył prowadzenie o kolejny punkt (21:12). Całego seta dąbrowianki wygrały ostatecznie do 12.
Czwarta partia zaczęła się od trzypunktowego prowadzenia Tauronu Banimexu (3:0). Dalej przewaga MKS-u stopniowo rosła i na drugiej przerwie wyniosła aż jedenaście punktów (16:5). Dąbrowianki sukcesywnie kończyły większość ze swoich ataków i zdobywały kolejne oczka nie dając jednocześnie dojść do głosu gospodyniom (19:9). Choć siatkarkom z Dąbrowy Górniczej przydarzył się przestój (12:19) to szybko wróciły do dobrej gry i po końcówce, w której przede wszystkim wykorzystywały swoje własne szanse wygrały seta do 16 i całe spotkanie 3:1.
Mecz z Pałacem Bydgoszcz nie był dla podopiecznych argentyńskiego trenera łatwą przeprawą, ale z pewnością najważniejsze są trzy punkty. Dzisiejsze zwycięskie spotkanie to wstęp dla MKS-u do ciężkiego miesiąca. Już w przyszły weekend siatkarki Taurona Banimexu zmierzą się u siebie z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Mecz ten odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 w hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.