ORLEN Liga: Chemik Police – Budowlani Łódź 3:0

A

Chemik Police pokonał Budowlanych Łódź 3:0 (25:19, 25:17, 25:14) w meczu kończącym osiemnastą kolejkę ORLEN Ligi. MVP Madelaynne Montano.

– W Budowlanych grają dwie środkowe, które ostatnio występowały w pierwszej szóstce reprezentacji Polski. Sylwia Pycia i Gabriela Polańska cieszą się dużym zaufaniem rozgrywającej. To jedna z silniejszych formacji łodzianek, dlatego trzeba postarać się ją wyeliminować. Możemy to zrobić poprzez odrzucenie rywalek od siatki zagrywką – podkreśla II trener mistrza Polski, Jakub Głuszak.  – Z kolei Julia Twardowska w ubiegłym sezonie grała na przyjęciu. W bieżących rozgrywkach została przestawiona na atak. Taka jest koncepcja trenera, choć trzeba przyznać , że na razie Twardowska spisuje się całkiem nieźle. W ostatnich dwóch spotkaniach otrzymała nagrodę MVP. Jest pewna w ataku.

Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:5. Łodzianki wyrównały i do stanu 16:15 żadnej ze stron nie udało się uzyskać wyraźniejszej inicjatywy. Jednak z czasem przewaga zaczęła przechylać na stronę faworytek. Miały one przede wszystkim bardzo dobry atak (62 procent) co zdecydowało o pewnym zwycięstwie policzanek w pierwszym secie.

W kolejnej partii przewaga mistrzyń kraju była jeszcze wyraźniejsza. Budowlani tylko przez fragment seta dotrzymywały kroku. Coraz słabsze stawało się przyjęcie przyjezdnych, co miało przełożenie na niską skuteczność ataku.

W trzecim secie Chemik szybko objął prowadzenie i przy stanie 6:3 trener Budowlanych wziął czas. Nie powstrzymało to dobrej gry policzanek. Były one cały czas stroną atakującą. Przewaga mistrzyń kraju rosła, a po drugiej przerwie technicznej (16:10) stała się wręcz druzgocąca.

Statystyki meczowe: http://stats.orlenliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1035&mID=26413&Page=S

M.Sz.