ORLEN Liga: Budowlani Łódź – SK bank Legionovia Legionowo 3:0

A

Łodzianki mimo braku kontuzjowanej podstawowej atakującej Daiany Muresan kontynuują dobrą passę z tego sezonu. Młody zespół trenera Roberta Strzałkowskiego popełnił zbyt wiele prostych błędów, by nawiązać walkę.

Pierwszy set to dominacja Budowlanych, w których wyjściowym składzie kontuzjowaną Daianę Muresan zastąpiła Julia Twardowska. Łodzianki prowadziły od początku, jedynie w środku seta Budowlane zaliczyły przestój i SK bank zbliżył się na jeden punkt (z 16:10 zrobiło się 16:15). Później jednak doświadczone zawodniczki Jacka Pasińskiego zagrały skutecznie i wypunktowały młodzież z Legionowa. W ekipie przyjezdnych na razie formy strzeleckiej nie może odnaleźć Malwina Smarzek.

Drugi set bardzo przypominał pierwszy – obie ekipy popełniały zdecydowanie zbyt wiele błędów. Przyjezdne wyszły nawet na prowadzenie 9:8, by po chwili przegrywać 12:17, a całą partię przegrać bardzo wyraźnie, do 16. Nie pomogły zmiany, bo Legionovia katastrofalnie grała w ofensywie – zaledwie 18-procentowa skuteczność. Na kolejną odsłonę trener Strzałkowski wprowadził na boisko Monikę Bociek, Klaudię Grzelak i Joannę Pacak.

W trzecim secie lepiej zaczęła ekipa gości, jednak przy stanie 13:14 bardzo dobrą zmianę w polu zagrywki dała Magdalena Woźniczka, która wyprowadziła Budowlanych na prowadzenie, którego miejscowe nie oddały już do końca. W kluczowych momentach klasę pokazała Heike Beier i łodzianki zgarnęły pewnie trzy punkty.
MVP meczu: Dorota Medyńska.

Autor: Kamil Składowsk