OL: Katarzyna Skowrońska-Dolata wraca na polskie partkiety

clip_image001

Jedna z najważniejszych postaci polskiej, kobiecej siatkówki ostatniego piętnastolecia wróciła do naszej ekstraklasy. Katarzyna Skowrońska-Dolata po grze w klubach azerskich, chińskich, tureckich i włoskich od przyszłego sezonu wystąpi w barwach Impelu Wrocław.

Katarzyna Skowrońska-Dolata w swojej karierze grała na pozycji środkowej, atakującej i przyjmującej. Jest wychowanką Skry Warszawa. W wieku 15 lat trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. Po ukończeniu szkoły związała się dwuletnim kontraktem najpierw z AZS-em AWF Danter Poznań, a potem z Naftą Gaz Piła. W międzyczasie Skowrońska-Dolata debiutowała w reprezentacji Polski i od pierwszych spotkań trudno wyobrazić drużynę narodową bez tej zawodniczki.
Na jej umiejętnościach szybko poznali się trenerzy Serie A.Podczas gry na Półwyspie Apenińskim zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Włoch i Superpuchar Włoch z Scavolini Pesaro. W 2010 roku atakująca z Italii przeniosła się do tureckiego klubu Fenerbahce Stambuł. Spędziła też dwa sezony w chińskiej lidze. Katarzyna Skowrońska-Dolata ostatnio grała w Rabicie Baku, jednym z najsilniejszych klubów świata.
Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), ur. 30.06.1983, atakująca,  wzrost: 189 cm, waga: 75 kg, muzyka, film, tenis
Największe sukcesy:
1999 – złota medalistka mistrzostw Europy kadetek
2000 – brązowa medalistka mistrzostw Europy Juniorek
2003, 2005 – złota medalistka mistrzostw Europy seniorek
2007 – brązowa medalistka Pucharu CEV z Asystelem Novara
2008 – brązowa medalistka Ligi Mistrzyń z Asystelem Novara
2008, 2009 – Superpuchar Włoch ze Scavolini Pesaro
2009, 2010 – złota medalistka mistrzostw Włoch ze Scavolini Pesaro
2010 – złota medalistka Klubowych Mistrzostw Świata z Fenerbahce Stambuł
2012 – złota medalistka mistrzostw Chin z Evergrande Volleyball
2013 – srebrna medalistka mistrzostw Chin z Evergrande Volleyball