OL: Chemik wyrównał stan rywalizacji

Chemik Police pokonał PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:19) w drugim finałowym meczu ORLEN Ligi.MVP Ana Bjelica. W serii do trzech zwycięstw jest wynik 1-1. Gospodyniami dwóch kolejnych spotkań będą sopocianki.

Pierwsze spotkanie wygrała drużyna PGE Atom Trefl Sopot 3:1. Od początku sobotniego meczu warunki gry dyktowały sopocianki, które utrzymywały wysoką skuteczność w ataku oraz w polu serwisowym. W ataku dobrze spisywała się Charlotte Leys oraz Katarzyna Zaroślińska. W ostatniej akcji punktowym atakiem ze środka popisała się Cooper (25:18).
W kolejnym secie role odwróciły się diametralnie, bowiem to gospodynie zaczęły dominować na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Policznaki przede wszystkim dobrze czytały grę rywalek i ustawiały szczelny blok przez który nie mogły się przebić zawodniczki z Sopotu. Do tego w końcówce seria dobrych zagrywek popisała się Veljković (20:9). Tę partię zakończył punktowy blok na McClendon (25:12).
Set numer trzy był najbardziej wyrównany. Żadnej z drużyn do drugiej przerwy technicznej nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Dopiero w końcówce aktualne mistrzynie Polski odskoczyły na trzy oczka (23:20). W tym fragmencie gry bardzo dobrze w ataku spisywała się ana Bjelica. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły policzanki (25:22).
W czwartej partii inicjatywa należała do gospodyń choć sopocianki starały się dotrzymywać kroku. Jednak od stanu 20:18 Chemik oddał rywalkom już tylko jeden punkt i wygrał pewnie.